Przedszkolaki na zamku i w piekarni

  • 18.11.2019, 09:22 (aktualizacja 18.11.2019, 10:44)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Przedszkolaki na zamku i w piekarni SP Książnice Zarówno piekarnia jak i zamek okazały się bardzo zajmujące.
14 listopada dzieci z przedszkola w Książnicach udały się na wycieczkę do piekarni „Kiełkowianka” w Kiełkowie oraz do zamku w Przecławiu. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia i cukiernia od środka.

Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza i cukiernika, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku.

Dzieci zostały oprowadzone po najważniejszych pomieszczeniach piekarni, wysłuchały pogadanki jak wyrasta ciasto oraz zobaczyły etapy powstawania pieczywa. Przedszkolaki zobaczyły również duże maszyny niezbędne do pracy piekarza m.in. ogromne misy na ciasto, krajalnicę do krojenia chleba, ruchome regały na upieczony chleb itp. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach piec do wypiekania i wielkie łopaty do wkładania pieczywa. 


Następnie  dzieci udały się na zwiedzanie zamku w Przecławiu, który jest jedną z najpiękniejszych renesansowych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze wspaniałych wnętrz mieszkalnych, a otacza go malowniczy, XVII - wieczny park w stylu angielskim. Dzieci podziwiały piękne otoczenie zabytkowej budowli oraz wysłuchały ciekawych opowieści przewodniczki po zamku. Komnaty, taras widokowy, kolekcja porcelany oraz dzieła sztuki zapierały dech w piersi, a interesujące opowieści  naszej pani przewodnik wzbogaciły wiedzę przedszkolaków, dla których ta wycieczka była niezwykłym przeżyciem.

 

MW

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe