Niezwykłe odkrycie historyczne w regionie. Kolejne fragmenty V2 odkopane! |ZDJĘCIA | VIDEO|

  • 17.11.2019, 13:52 (aktualizacja 17.11.2019, 14:16)
  • SzB.

Podziel się:

Oceń:

Niezwykłe odkrycie historyczne w regionie. Kolejne fragmenty V2 odkopane! |ZDJĘCIA | VIDEO| fot. Relic Hunter To kolejne odkrycie na światową skalę!
Działaczom Stowarzyszenia Historycznego Perkun z Trześni oraz Relic Hunter z Przemyśla udało się odnaleźć głowicę i inne części tajnej broni hitlerowców. A to wszystko w Niwiskach.

Akcję przeprowadzono w sobotę (16 listopada) na polach w Niwiskach - a nie jak podają niektóre media w Trześni koło Mielca. Miejsce wykopu znajdowało się po prawej stronie drogi, jadąc od Kolbuszowej. O odkryciu pisze grupa Relic Hunter na swoim profilu na facebooku.

- Tak wygląda Wunderwaffe wydarte ziemi po 80 latach - napisali pod filmem, na którym widać jak strażak myje wodą znalezioną głowicę. 

Aby wydobyć fragmenty rakiety niezbędna była koparka. Akcja była o tyle utrudniona, że V2 zlokalizowana była w podmokłym terenie. Odkrywców wspierali druhowie z OSP Niwiska. Działania rozpoczęto przed godz. 10 a zakończono przed 17. 

Jak powiedział nam dzisiaj działacz Relic Hunter, znalezisko trafi do Parku Historycznego w Bliznem. 

ZDJĘCIA dzięki uprzejmości Relic Hunter.

WIĘCEJ na ten temat i video na stronie KORSO KOLBUSZOWSKIE

SzB.

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe