To już 10 lat w Wadowicach

  • 15.11.2019, 18:31 (aktualizacja 15.11.2019, 18:40)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

To już 10 lat w Wadowicach Fot. Stowarzyszenie Wójt Michał Deptuła gratuluję członkom Stowarzyszenia pięknej rocznicy.
Stowarzyszenie „Nasze Wadowice” działa już dziesięć lat.

Początki sięgają 2009 r., ale formalnie zostało zarejestrowane 7 grudnia 2010 r. Jednak to rok 2009 przyjmuje się jako kluczowy dla powstania i rozwoju stowarzyszenia. Z tej okazji 9 listopada, w Domu Strażaka w Wadowicach Górnych członkowie stowarzyszenia wspólnie z sympatykami oraz przyjaciółmi wspominali ostatnie dziesięciolecie. Jak zgodnie podkreślano, był to czas aktywnej działalności, podczas której udało się wspólnie z samorządem gminnym oraz sołtysami wiele zrobić.

Stowarzyszenie organizowało m.in. obchody Dnia Kobiet, mikołajki oraz bale karnawałowe dla najmłodszych, przygotowuje rokrocznie palmy wielkanocne, wieńce dożynkowe, kiermasze wielkanocne i bożonarodzeniowe, promuje tradycję i kulturę Gminy Wadowice Górne na szczeblu powiatowym. Od 2012 r. angażuje się w organizację Dni Wadowic i Przebendowa. Za swoją działalność w bieżącym roku otrzymało wyróżnienie w Konkursie Marszałka Województwa Podkarpackiego – NGO Wysokich Lotów 2019.

Za całokształt działalności podziękowania oraz gratulacje składał m.in. Wójt Gminy Wadowice Górne – Michał Deptuła, podkreślając rolę Stowarzyszenia w upowszechnianiu i promowaniu kultury oraz tradycji Gminy Wadowice Górne. Wszyscy zebrani życzyli dalszych lat aktywnej działalności, satysfakcji z podejmowanych inicjatyw oraz kolejnych jubileuszy.
W ostatnim dziesięcioleciu Stowarzyszeniu przewodniczyli: Sabina Żala, Anna Święch oraz Anna Niedbała (obecnie prezesująca).

 

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe