Z PODKARPACIA. Małgorzata Jarosińska-Jedynak w rządzie Mateusza Morawieckiego

  • 15.11.2019, 15:45
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Z PODKARPACIA. Małgorzata Jarosińska-Jedynak w rządzie Mateusza Morawieckiego fot. podkarpackie.pl
Prezydent RP Andrzej Duda powołał dziś rząd premiera Matusza Morawieckiego. Ministrem Funduszy i Polityki Regionalnej została Małgorzata Jarosińska-Jedynak, pochodząca z Podkarpacia, wieloletni pracownik urzędu marszałkowskiego, ekspert ds. funduszy europejskich.

Jej praca zawodowa od początku związana jest z samorządem. Od kilkunastu lat jest zaangażowana we wdrażanie funduszy europejskich, rozwój regionalny i wsparcie przedsiębiorczości. Przez 10 lat pracowała w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego na kolejnych stanowiskach coraz pełniej odpowiadając za tempo prac przy wdrażaniu RPO WP. Jako dyrektor Departamentu Wspierania Przedsiębiorczości UMWP odpowiadała za dotacje dla przedsiębiorców z regionu. W listopadzie 2018 roku została powołana na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. W nowym rządzie Premiera RP Mateusza Morawickiego została Ministrem Funduszy i Polityki Regionalnej. Odpowiada za koordynację wydatkowania środków unijnych.

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe