Ruszyła budowa obwodnicy Radomyśla

  • 15.11.2019, 15:32
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Ruszyła budowa obwodnicy Radomyśla
Długo wyczekiwana inwestycja drogowa na Podkarpaciu będzie w końcu realizowana. Mowa o budowie obwodnicy Radomyśla Wielkiego w ciągu drogi wojewódzkiej 984. 14 listopada plac budowy został przekazany wykonawcy robót - firmie Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o. w Rzeszowie.

Oznacza to, że wkrótce rozpoczną się roboty budowlane. Opóźnienie rozpoczęcia budowy obwodnicy wynika z problemów proceduralnych, jakie miał wykonawca w uzyskaniu niezbędnych dokumentów formalno-prawnych.

Zadanie obejmuje budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 o długości nieco ponad 3 km (3,095 km), zapewniającego objazd centrum miasta. Odcinek obwodnicy rozpocznie się rondem na ulicy Piłsudskiego, w drodze wojewódzkiej 984. Następnie droga zostanie poprowadzona po północno-zachodniej stronie miasta przez tereny niezurbanizowane. W ciągu obwodnicy zaprojektowano dwa jednopasowe, czterowlotowe skrzyżowania typu rondo. Nowy odcinek zakończy się włączeniem go do drogi wojewódzkiej nr 984 przy ul. Firleja, poprzez jednopasowe rondo.

Decyzja Wojewody Podkarpackiego o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wydana 31 października 2019 roku, umożliwia również rozpoczęcie procedur związanych z ustaleniem i wypłatą odszkodowania za nieruchomości przejęte pod inwestycje. Postępowania te będą prowadzone przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki. Koszt inwestycji to ponad 10 mln złotych ( 10 325 122,79 zł.)

SzB

Zdjęcia (1)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
AAAA
AAAA 16.02.2020, 14:54
Czy komuś będzie się chciało jeździć obwodnicą skoro przez centrum będzie prościej szybciej i wygodniej bez rond?
Kierowca
Kierowca 17.11.2019, 11:50
Kolego "mieszkaniec" obwodnica to nie jest jest tor wyscigowy zeby jezdzic 200km/h tylko zeby poprawic bezpieczenstwo w centrum i rozladowac ruch. W radomyslu przynajmniej raz w miesiacu jest potracenie pieszego, a ronda sa po to zeby ruch byl plynny (bo chyba lepsze rondo niz swiatla prawda? A robic wiadukt to inwestycja kosztowala by 3x tyle) jak dla mnie swietny pomysl i niech buduja jak najszybciej ?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 15.11.2019, 23:13
3km i 4 ronda ? jaka to obwodnica jak dalej w środku miasta. Burmistrza i jego dzieci dzialeczki są bezpieczne a ludziom rozpiepszy życie!!! Niech się udlawi ta kasa!

Pozostałe