Młodzi na weselu

  • 14.11.2019, 10:30 (aktualizacja 14.11.2019, 14:43)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Młodzi na weselu
Dzień przed Świętem Niepodległości w Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim grupa teatralna „Gest” ze Szkoły Podstawowej w Zdziarcu zaprezentowała widowisko „Wesele w Bronowicach”, zapoczątkowując obchody 101 rocznicy odzyskania niepodległości.

30-osobowa grupa teatralna zainspirowana dramatem Stanisława Wyspiańskiego „Wesele” przedstawiła ważne wydarzenia narodowe – od powstania kościuszkowskiego po odzyskanie niepodległości w 1918 r.  Młodzi  aktorzy przenieśli publiczność w czasy poprzedzające wolność i niepodległość Polski.

Zebrani podziwiali piękne stroje, talent młodzieży i pomysłowość reżysera spektaklu. Licznie zgromadzona publiczność gromkimi brawami, na stojąco nagrodziła członków zespołu! Najstarsi mieszkańcy Radomyśla Wielkiego nie pamiętają takiej frekwencji podczas podobnej imprezy! 

Oklaskiwano również chór „Echo” prowadzony przez dyrygenta Piotra Masłyka, który zaprezentował pieśni patriotyczne.

„Wesele w Bronowicach” nie było pierwszym widowiskiem teatralnym grupy „Gest”, która zapoczątkowała swoją działalność przedstawieniem „Poezjo, rozbudź ducha narodu”,  Widowisko to również spotkało się z ze sporym aplauzem publiczności     w Radomyślu Wielkim i w mieleckiej Kanie.

Zespół „Gest” przygotowuje się do realizacji kolejnych spektakli i widowisk. Opiekunami grupy są panie: Bożena Rajska i Jolanta Laska, pracujące przy dużym wsparciu miejscowych nauczycieli i dyrektora szkoły. 
           

MW

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe