Na patriotyczną nutę w Radomyślu Wielkim

  • 14.11.2019, 08:50
  • BW

Podziel się:

Oceń:

Na patriotyczną nutę w Radomyślu Wielkim fot. Gmina Radomyśl Wielki Pieśni patriotyczne rozbrzmiały w kościele.
„Missa pro Patria” – to tytuł koncertu patriotycznego, który odbył się w poniedziałek, 11 listopada, w Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Radomyślu Wielkim.

Patriotyczny repertuar w Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Radomyślu Wielkim zaprezentował Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” działający przy Bazylice Katedralnej w Tarnowie od 1985 roku. Zespół jest laureatem przeszło dwudziestu konkursów chóralnych, gra koncerty w całej Europie, a także wydał dziewięć płyt CD.

Założycielem oraz dyrygentem chóru jest ks. Władysław Pachota, który przy okazji wizyty w Radomyślu Wielkim wygłosił okolicznościowe Słowo Boże. Nawiązując do obchodzonej w poniedziałek 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości podkreślał bogactwo dziedzictwa kulturowego Polski, wypływającego z wiekowej tradycji zakorzenionej w Bogu i Matce Najświętszej. Mszy przewodniczył Proboszcz Parafii ks. Jerzy Bulsa.
 

BW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe