Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkół Budowlanych [FOTO]

  • 12.11.2019, 14:36 (aktualizacja 12.11.2019, 19:30)
  • K. Radoń

Podziel się:

Oceń:

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkół Budowlanych [FOTO] Fot. ZSB Mielec
8 listopada w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu cała społeczność szkoły włączyła się w uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

W auli ZST zgromadziła się cała społeczność szkoły. Dyrektor Stanisław Starzyk wygłosił uroczyste przemówienie, w czasie którego przedstawił rys historyczny dążenia Polaków do odzyskania niepodległości. Następnie cała społeczność szkoły odśpiewała hymn narodowy. Młodzież przedstawiła występ artystyczny na temat 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W czasie spektaklu uczniowie zaprezentowali utwory poetyckie jak również pieśni i piosenki, które wspierały naród polski w dążeniu do odzyskania upragnionej wolności.

Wystąpienia młodzieży zostały uzupełnione prezentacją multimedialną. Znakomity spektakl powstał dzięki aktorom z ZSB: Patrycji Kotowicz, Dawidowi Dźwiędze, Darii Mucha, Justynie Dudek, Dominikowi Bigosowi, Mateuszowi Napieraczowi, Rafałowi Janeczko, Ewelinie Gera i Paulinie Jasion, a także Andżelice Mazur i Marcelinie Domoń. Po spektaklu odbyły się śpiewanki patriotyczne, wszyscy uczestnicy zgromadzeni na sali otrzymali śpiewniki i włączyli się w śpiew pieśni. Na organach akompaniowała Wiktoria Turczyn. Spektakl patriotyczny został przygotowany pod kierunkiem nauczycielek pani Bogumiły Starzyk, Jadwigi Stali – Dudek i Iwony Kopery.

K. Radoń

Zdjęcia (12)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe