Lekcja bezpieczeństwa dla seniorów!

  • 12.11.2019, 13:56 (aktualizacja 12.11.2019, 14:29)
  • K. Radoń

Podziel się:

Oceń:

Lekcja bezpieczeństwa dla seniorów! Fot. WORD Tarnobrzeg
Pod koniec października w Dziennym Domu Pomocy w Dębiakach, odbyły się lekcje edukacyjne promujące prawidłowe zachowanie pieszych, rowerzystów, kierowców oraz pasażerów komunikacji publicznej w ruchu drogowym.

Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu przybliżyli seniorom jak bezpiecznie i zgodnie z przepisami poruszać się po drogach i chodnikach oraz jak zatroszczyć się o dzieci, które nie rzadko są pod ich opieką.

Zwrócono również uwagę na obowiązek noszenia elementów odblaskowych, które w zdecydowany sposób zwiększają widoczność uczestników ruchu drogowego, a co za tym idzie bezpieczeństwo. Przybliżono również działalność tarnobrzeskiego Ośrodka z uwzględnieniem szerokiej działalności edukacyjno – wychowawczej.

Na zakończenie chętni seniorzy mogli założyć alko-gogle, w których rzucali piłeczką do kosza. W tym zadaniu mogli przekonać się jak spożycie alkoholu wpływa na układ psychomotoryczny człowieka.

Dzięki tego typu działaniom Ośrodek propaguje świadome i odpowiedzialne postawy uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo każdy uczestnik zajęć został zaopatrzony w elementy odblaskowe, przez co poprawi się ich widoczność na drodze, a co za tym idzie bezpieczeństwo.

K. Radoń

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe