Kolejne święto poezji w Mielcu

  • 12.11.2019, 09:41 (aktualizacja 12.11.2019, 12:06)
  • Źródło: MW

Podziel się:

Oceń:

Kolejne święto poezji w Mielcu Zdjęcie grupowe uczestników spotkania.
Czterdzieści osób znakomicie się bawiło podczas promocji tomiku poezji „Circulus vitiosus” Zbigniewa Michalskiego – członka ZLP Oddziału Rzeszów, prezesa Mieleckiego Towarzystwa Literackiego, która odbyła się 9 listopada 2019 r. w siedzibie MTL w Mielcu.

Spotkanie zainaugurował i poprowadził wiceprezes MTL Stefan Żarów. Muzycznie upiększył spotkanie  kwartet smyczkowy PSM im. M. Karłowicza w Mielcu w składzie: Izabela Samołyk, Marta Uzar, Agata Rzeszucińska i Paulina Borowiec. Uczennice z zespołu, kierowanego przez Ryszarda Kuska, po mistrzowsku wykonały cztery utwory z muzyki  klasycznej.  Obszerne fragmenty z zaprezentowanego tomiku przybliżyły uczestnikom promocji Barbara Augustyn i Katarzyna Hudy. Autorowi tomików poezji: „Na pięciolinii życia”(2004), „Zakręty”(2008), „Jeszcze”(2009), „Schody”(2010), „Na przekór gwiazdom”(2016), „Balans bieli i czerni” (2018), i „Circulus vitiosus”(2019), przypadła do gustu ich interpretacja. Miał też swoje pięć minut mielecki poeta i animator kulturalny. Podziękował on wszystkim uczestnikom spotkania za obecność, przybliżył też swoje plany na najbliższą przyszłość. Dyskusja jaka wywiązała się po jego wystąpieniu dotyczyła treści tomiku. Pytali o nie kolejno: Zygmunt Osak,  Edward Guziakiewicz, Barbara Augustyn oraz inni.  Muzyczną niespodzianką był występ Zygmunta Osaka, który zaprezentował swą grę na organkach.  Za piękne doznania podziękował wykonawcom autor, wręczając, wespół z wiceprezesem Stefanem Żarowem, symboliczną różę. Długa kolejka ustawiła się do stolika, przy którym autor podpisywał swoją książkę.

 

Źródło: MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe