Gmina najwyżej w powiecie

  • 07.11.2019, 13:16 (aktualizacja 07.11.2019, 13:27)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Gmina najwyżej w powiecie Fot, gmina Padew Narodowa Gmina rozwija się aż miło.
Gmina Padew Narodowa zajęła pierwsze miejsce w Powiecie Mieleckim w gronie gmin wiejskich w XV edycji Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej.

Zestawienie najlepszych samorządów przygotowywane zostało w podziale na trzy kategorie: miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Gmina Padew Narodowa  sklasyfikowana została na 13. miejscu w naszym województwie i 1. w powiecie mieleckim w gronie gmin wiejskich.
W sumie w tegorocznej edycji Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” sklasyfikowano 850 gmin wiejskich
 Chodzi przede wszystkim o ocenę tworzenia dobrych warunków do rozwoju na różnych płaszczyznach.
Zasady Rankingu Samorządów określa niezależna Kapituła pod przewodnictwem prof. Jerzego Buzka, byłego premiera RP. Jego celem jest wyłonienie miast i gmin, które osiągają najlepsze wyniki w kształtowaniu trwałego, zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej.

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe