Sukces mieleckiego lekarza

  • 07.11.2019, 13:03 (aktualizacja 09.11.2019, 23:39)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Sukces mieleckiego lekarza Fot. Szpital Mielec Dr Andrzej Wrona.
Oficjalnie wczoraj, z rąk Wojewody Podkarpackiego, dr Andrzej Wrona, ordynator mieleckiej urologii, odebrał nominację na stanowisko Konsultanta Wojewódzkiego w Dziedzinie Urologii.


Jak podkreślił dr Andrzej Wrona, nominację uznaje za wiekie wyróżnienie i zaszczyt, a w planach ma głównie kontynuację zadań wykonywanych przez poprzedników, które to są szczegółowo sformułowane. Konsultanci wojewódzcy m.in. wydają opinię, czy dana jednostka powinna zostać wpisana na listę placówek mogących prowadzić specjalizacje lekarzy, wnioskują do okręgowych rad samorządów zawodowych, żeby sprawdziły czy osoby wykonujące dany zawód medyczny należycie pełnią swoje obowiązki. Na wniosek wojewody wydają opinię, czy podmiot leczniczy spełnia warunki, żeby udzielać świadczeń zdrowotnych w danej dziedzinie medycyny. Na podstawie kontroli, wydają też opinię czy jednostka uprawniona do prowadzenia stażu podyplomowego lekarzy spełnia niezbędne wymagania.

- Oczywiście w każdej pracy, nawet, gdy zadania są ściśle skonkretyzowane, jest jakaś myśl przewodnia, którą trzeba się kierować. Warto widzieć ogólny cel. A jest nim dla mnie na pewno rozwój podkarpackiej urologii, jej unowocześnianie, uświadamianie kręgów, które mają wpływ na ewoluję tej dziedziny, że ten rozwój nie może się zatrzymywać - podkreśla dr Andrzej Wrona.

 

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe