Zatrzymano nielegalnych budowlańców

  • 06.11.2019, 09:39
  • BW

Podziel się:

Oceń:

Zatrzymano nielegalnych budowlańców fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Na budowie zatrzymano czterech nielegalnych pracowników.
Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce zatrzymali w Przemyślu czterech obywateli Ukrainy nielegalnie pracujących na budowie. Mężczyźni zostali zobowiązani do powrotu.

Kontrolę przeprowadzono 4 listopada w Przemyślu.

Na terenie budowy bloku mieszkalnego kilkunastu mężczyzn wykonywało prace budowlane. W trakcie rozmowy okazało się, że czterech tynkarzy to obywatele Ukrainy pracujący u podwykonawcy inwestycji. Ustalono, że cudzoziemcy w wieku od 22 do 27 lat pracują nielegalnie. Dwóch wjechało do Polski na podstawie kart Małego Ruchu Granicznego, które nie uprawniają do podjęcia legalnej pracy. Żaden z nich nie posiadał dokumentów potwierdzających zatrudnienie.

Cudzoziemcy zostali zobowiązani do opuszczenia Polski i otrzymali 6-miesięczny zakaz wjazdu do krajów strefy Schengen. W stosunku do pracodawcy zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie.

BW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe