Tygodnik Regionalny Korso nr 45/2019

  • 04.11.2019, 16:57 (aktualizacja 11.11.2019, 23:59)
  • Red.

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny Korso nr 45/2019 jedynka Korso
Czy Mielec powoli zatonie w powodzi starych wersalek i meblościanek? Miasto od sierpnia nie odbierało odpadów wielkogabarytowych, a więc wokół śmietników rosły hałdy śmieci. Urzędnicy chwilowo rozwiązali problem, śmieci zniknęły. Urząd gorączkowo szuka miejsca, gdzie można przekazać mieleckie odpady. Na razie - bezskutecznie.

Tragiczna śmierć 18-latka
W miniony poniedziałek (28 października) doszło do tragicznego wypadku w Rudzie, w którym śmierć poniósł 18-letni mężczyzna. Dwóch młodych pasażerów z obrażeniami trafiło do szpitala. Stan jednego z nich jest poważny.

 

Jedna osoba ranna w pożarze
Groźny pożar wybuchł w budynku mieszkalnym przy ulicy ks. Augustyna Kordeckiego w Mielcu. Jedna osoba trafiła do szpitala.

 

Akcja "Znicz" za nami
Przez 4 dni funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących i odwiedzających groby swoich najbliższych. W porównaniu z latami ubiegłymi było bezpieczniej - o ponad połowę zmniejszyła się liczba wypadków, mniej było również zabitych i rannych. Podkarpaccy policjanci wstępnie podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach naszego regionu podczas akcji "Znicz 2019".

 

Sama przeciwko Krono - druga odsłona
W minioną środę, 30 października, odbyła się druga rozprawa sądowa z powództwa cywilnego przeciwko firmie Kronospan. Sąd przesłuchiwał kolejnych świadków, a po kilku godzinach zdecydował odroczyć sprawę ze względu na nowe dowody.

 

Czy to jakiś kataklizm?
Na ostatniej sesji rady miasta radny Marian Kokoszka poruszył sprawę zmian kadrowych w urzędzie.

 

Zmierzch Oborskich
W poprzednim numerze opisywaliśmy początki rodziny Oborskich w zaborze austriackim oraz to, w jaki sposób znaleźli się oni w Mielcu. Wspominaliśmy o działalności Wacława Oborskiego, a także jego żony - Konstancji. W tym numerze ukazujemy ostatnią część historii Oborskich, która zakończyła się upadkiem szlacheckiego rodu i samego pałacyku.

 

Plebiscyt
Czekamy na zgłoszenia
Za nami pierwszy tydzień zgłaszania kandydatów do naszego plebiscytu, w którym wyłonimy najlepszych sportowców i trenerów 2019 roku. Na Państwa zgłoszenia czekamy jeszcze do 10 listopada.

Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe