Ks. Piotr Mączka przechodzi do innej parafii. Wierni z żalem żegnali kapłana

  • 03.11.2019, 14:18

Podziel się:

Oceń:

Ks. Piotr Mączka przechodzi do innej parafii. Wierni z żalem żegnali kapłana Fot. AŁ Ks. Piotr Mączka przenosi się do parafii w Nowym Sączu.
Z parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu decyzją ks. Biskupa przechodzi do innej parafii ks. Piotr Maczka. Na niedzielnej Mszy św. parafianie dziękowali ze wzruszeniem za jego służbę w mieleckim Kościele.

Dzisiaj w niedzielę (3 listopada) o godz. 12.00 parafianie, a szczególnie wzruszone dzieci, po odprawionej Mszy Świętej w intencji księdza Piotra Mączki mogli podziękować za jego służbę i gorliwą pracę w parafii. Nie zabrakło również życzeń na dalszą drogę posługi kapłańskiej. 

Decyzją ks. Biskupa 4 listopada z parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu odchodzi ks. Piotr Mączka. Będzie pracował w parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Jego miejsce w mieleckiej parafii zajmie ks. Stefan Smajdor, dotychczasowy wikariusz w Bystrej.

Ks. Piotr Mączka był w parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu odpowiedzialny w szczególny sposób za Domowy Kościół, Msze dla dzieci, prowadził także stronę internetową parafii, był opiekunem Dziewczęcej Służby Maryjnej oraz Kolędników Misyjnych. Przygotowywał dzieci do I Komunii Świętej i uczył religii w Szkole Podstawowej nr 13 w Mielcu.

Po zakończonej Mszy Świętej parafianie i dzieci jeszcze długo pozostali w kościele, by jeszcze raz uścisnąć rękę księdzu Piotrowi i życzyć powodzenia.

Zdjęcia (2)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Anonim
Anonim 04.11.2019, 00:23
Kolejne pytanie - czemu nowy ksiadz Stefan z Bystrej zostanie przeniesiony tu? Na stronie parafii bystra jest informacja, ze ksiadz tam jest od 1wrzesnia i nagle w ciagu 2 mcy na Mielec?
Anonim
Anonim 12.11.2019, 21:34
Bo nie pasowal proboszczowi Bystrej za duzo widzial i mowil o rzeczach niewygodnych dla proboszcza Bystrej
Anonim
Anonim 04.11.2019, 00:18
Jedno pytanie: dlaczego ksiądz zostal przeniesiony?
Mmmm
Mmmm 03.11.2019, 23:01
Ktos napisze jaki jest powoď przeniesienia księdza? Cos tu jest podejrzane. Za krotko byl na smoczce....

Pozostałe