Odszedł dyrektor MKS-u, Stanisław Kuśnierz

  • 30.10.2019, 13:45 (aktualizacja 30.10.2019, 13:59)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Odszedł dyrektor MKS-u, Stanisław Kuśnierz Fot. MKS Mielec Stanisław Kuśnierz kierował MKS-em przez 41 lat.
W poniedziałek, 28 października, zmarł wieloletni dyrektor mieleckiego MKS-u, Stanisław Kuśnierz. Kierował spółką przez 41 lat.

Urodził się 3 III 1937 r. w Woli Wadowskiej, powiat mielecki. Absolwent Państwowej Szkoły Ogólnokształcącej Stopnia Licealnego im. S. Konarskiego w Mielcu. Po maturze w 1954 r. został zatrudniony w Wydziale Komunikacji PPRN w Mielcu.

Od stycznia 1960 r. podjął pracę w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Mielcu na stanowisku kierownika nowo utworzonego Zakładu Komunikacji Miejskiej i organizował go od podstaw, a następnie dbał o jego rozwój.

Ponadto zaangażował się do działalności społecznej. Od 1980 r. należał do Automobilklubu Rzeszowskiego – Delegatura w Mielcu.

 Po wydzieleniu MKS ze struktur MPGK i utworzeniu Przedsiębiorstwa MKS został powołany na dyrektora tego zakładu od 2 IV 1991 r., a od 1 XII 1996 r. – po przekształceniu PMKS w spółkę prawa handlowego – został prezesem i dyrektorem tej spółki. Z dniem 30 VI 2002 r. przeszedł na emeryturę. Tym samym ustanowił trudny do pobicia rekord (w Mielcu, a być może w skali ogólnopolskiej) nieprzerwanego kierowania firmą przez 41 lat !

W tym okresie przyczynił się do powstania i rozwoju firmy MKS oraz do rozwoju komunikacji samochodowej na terenie Mielca i okolic. Wyróżniony został m.in.: Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem 40-lecia Polski Ludowej, Odznaką „Zasłużony Pracownik Gospodarki Komunalnej” i Odznaką „Zasłużony Działacz LOK”. W 2001 r. z okazji 40-lecia MKS w Mielcu otrzymał Złoty Krzyż Zasługi. W 2002 r. – po 41 latach nieprzerwanego kierowania firmą – przeszedł na emeryturę.

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe