Niech się gminy dołożą do szpitala

  • 30.10.2019, 11:09

Podziel się:

Oceń:

Niech się gminy dołożą do szpitala Fot. AŁ Radny powiatowy Waldemar Barnaś.
Radni z naszego powiatu zebrali się na nadzwyczajne obrady, żeby ratować tonący szpital. Jednogłośnie zdecydowali, że kroplówka w wysokości 2,5 mln zł może pomóc w ratowaniu placówki. Przesunęli pieniądze przeznaczone na inwestycje, żeby wspomóc finansowo nasze leczenie.

Szpitalna pożyczka

Radni powiatowi podczas nadzwyczajnej sesji (24 października) jednogłośnie zdecydowali o wsparciu mieleckiego szpitala pożyczką w kwocie 2,5 mln zł z pieniędzy powiatu przeznaczonych na inne inwestycje. Zdaniem władz powiatu pomoże ona zachować stabilizację placówki w końcówce roku i poradzić sobie z obecną bardzo trudną sytuacją finansową.

Mieszkańcy gmin tez się leczą 

Swój pomysł na ratowanie sytuacji szpitala przedstawił także radny Waldemar Barnaś.

- Przecież gminy również mogą się dorzucić do mieleckiego szpitala. Ja wiem, że panu to nie przyniesie chluby, jeżeli pan tak zaproponuje gminom – zwrócił się do starosty radny.

- Sami wójtowie powinni zaproponować pomoc szpitalowi, przecież mieszkańcy gmin też korzystają tutaj w Mielcu z opieki medycznej – dodał, proponując, żeby wójtowie mogli przeznaczyć na pomoc dla szpitala część funduszy przeznaczonych np. na drogi.

Gminy jednak nie spieszą się z przekazaniem pomocy, gdyż również borykają się trudną sytuacja finansową.


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe