Tygodnik Regionalny Korso nr 44/2019

  • 28.10.2019, 17:14 (aktualizacja 04.11.2019, 17:03)
  • Red.

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny Korso nr 44/2019 "jedynka" Korso
Radni z naszego powiatu zebrali się na nadzwyczajne obrady, żeby ratować konający szpital. Jednogłośnie zdecydowali, że kroplówka w wysokości 2,5 mln zł może pomóc w ratowaniu placówki. Na ten cel przesunęli pieniądze przeznaczone na inwestycje, żeby wspomóc finansowo nasze leczenie.

Wybierz mądrze, jeśli chcesz pogrzeb
Nadchodzi czas Wszystkich Świętych. To okres, w którym wyjątkowo często myślimy o naszych bliskich, których odwiedzamy teraz na cmentarzach. Może podczas roku rzadziej rozmyślamy o śmierci, umieraniu, grobach... W życiu każdego jednak nadejdzie moment, kiedy trzeba będzie wybrać komuś trumnę...

 

Lokalny poeta uhonorowany
Mielecki poeta i pracownik Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, Stefan Żarów, został oficjalnie przyjęty do Związku Literatów Polskich.

 

Mogę spalić dziadka? Tak, ale...
Urna czy trumna? Taki wybór staje przed każdym z nas, gdy nadchodzi już ta ostatnia droga. Dla wielu taki wybór to nie wybór. Tradycyjny, przyzwoity pochówek w trumnie jest jedyną akceptowalną opcją. A jednak, pomału kremacja zyskuje coraz większe grono zwolenników. Jak patrzy na to Kościół i jak wygląda spopielanie zwłok? Dobrze przyjrzeć się sprawie z bliska.

 

Budujmy zatoczkę
Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego Marek Paprocki podczas październikowej sesji powiatowej wnioskował o wybudowanie zatoczek autobusowych dla pojazdów MKS Mielec przy ulicy Kilińskiego z obu stron jezdni na wysokości Zespołu Szkól im. J. Groszkowskiego w Mielcu.

 

Gmina Mielec
Chorzelów zabłysnął
Znamy rozstrzygnięcia plebiscytu "Mistrzowie Agro" organizowanego na terenie województwa podkarpackiego. Chorzelów zdobył dwie nagrody.

 

Biblioteka już otwarta!
Nowa, lepsza przestrzeń
Przebudowany i zmodernizowany budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu, przy ul. Kusocińskiego otworzył swoje podwoje dla czytelników, którzy licznie stawili się na uroczystym otwarciu tego tak bardzo oczekiwanego przez mielczan obiektu.

 

Piłka nożna
Największa niespodzianka
Kibice często na bieżąco analizują i komentują transfery swojego klubu. Wówczas jest tak, że zawsze zwraca się uwagę na zawodników znanych, tych z najlepszym CV, którzy już wcześniej utkwili w świadomości fanów. Z kolei młodzi, bez doświadczenia, nie wywołują emocji. Ot taka "melodia przyszłości". Tak również było w przypadku Szymona Stasika. Czy słusznie? Oceńcie sami.

 

Plebiscyt sportowy
Zaczynamy plebiscytowy wyścig
W bieżącym wydaniu naszej gazety rozpoczynamy plebiscyt na 10 najlepszych sportowców Mielca 2019 roku.

Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe