Odbębnialiśmy Sztukę w Domu Kultury [FOTO AKTUALIZACJA]

  • 27.10.2019, 15:13
  • DJ

Podziel się:

Oceń:

Odbębnialiśmy Sztukę w Domu Kultury [FOTO AKTUALIZACJA] Fot. Leszek Strojwąs Zespół Foliba prowadzi warsztaty bębnów afrykańskich w Mielcu.
W piątek, 25 października w SCK w Mielcu odbyło się "Odbębnianie Sztuki". W ramach wydarzenia mogliśmy nauczyć się grać na afrykańskich bębnach, nie zabrakło także innych atrakcji.

"Odbębnianie Sztuki" były wydarzeniem zorganizowanym w ramach projektu "Ja w mieście" przez Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu oraz Studio Muzyczne FLY. Jednym z elementów programu były warsztaty bębnowe poprowadzone przez zespół Foliba, którego członkowie mówią o nim, iż odnajdują korzenie w transowym brzmieniu afrykańskiej muzyki. Uczestnikom wydarzenia udostępniono ponad 20 afrykańskich bębnów, na których mogli spróbować swoich sił, a w samych warsztatach mogły brać udział osoby bez względu na wiek. Goście tak wczuli się w muzykę i rytmy Czarnego Lądu, że niektórzy z nich grali na nich jeszcze chwilę po zakończeniu tej części imprezy.

Następnym punktem programu był przegląd muzyczny. Wystąpili na nim muzycy z Mielca i okolic, którzy mieli szansę zagrać na profesjonalnym sprzęcie ze świetnym nagłośnieniem. Zaprezentowali swoje autorskie utwory lub covery - w zależności od preferencji. Wystąpił na nim Daniel Nowak na akordeonie i pianinie, któremu akompaniował Hubert Boguszewicz. Następnie zaprezentowała się Dominika Tomczyk również na pianinie. Wystąpiła także jazzowa kapela NKD Quartet w niepełnym składzie, tj. Mateusza Ozgi, Krzysztofa Mysony oraz Olivera Monticolo, gdyż gitarzysta Michał Tulik rozchorował się. Na sam koniec zagrał dla nas metalowy zespół Hypnotic - Tomek i Karol Jasińscy, Maciek Kukulski oraz Dawid Hinzmann. Zwycięzca przeglądu otrzyma okazję zagrania na Dniach Mielca w 2020 roku, a także nagranie jednego utworu w profesjonalnym studio muzycznym. Jednak ten nie został jeszcze wyłoniony.

Ostatnim elementem wydarzenia była wystawa prac lokalnych artystów - tj. sztuka wizualna. Podziwialiśmy obrazy, rysunki, fotografie, kolaże, a nawet animację poklatkową mielczan. Na wystawie znalazły się obrazy Grzegorza Buli Cebuli - malarza specjalizującego się w surrealizmie. Jego prace wystawiane były już wielokrotnie w Mielcu, ale także w Krakowie, a nawet we Francji i Niemczech. Znalazły się tam również rysunki i fotografie Klaudii Rzeźnik. Pomiędzy występami muzyków została także wyświetlona animacja poklatkowa Sylwii Wartacz, które przesłanie było bardzo proste, acz piękne - nie warto nosić masek.

AKTUALIZACJA

Jury oraz publiczność wyłonili zwycięzcę przeglądu muzycznego - jest to zespół Hypnotic. Przed zespołem stoi szansa nagrania jednego utworu w profesjonalnym studio oraz zagrania koncertu na Dniach Mielca 2020.

DJ

Zdjęcia (31)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe