Mielecki szermierz na podium

  • 24.10.2019, 09:07
  • DJ

Podziel się:

Oceń:

Mielecki szermierz na podium Fot. Szermierka GRYF Mielec Piotr Urban wraz ze swoim trenerem na Pucharze Polski Juniorów.
W sobotę, 19 października odbył się Puchar Polski Juniorów w szpadzie w Gliwicach. Na turnieju nie zabrakło naszej drużyny - GRYF Mielec, której szermierz zaliczył kolejne, wysokie miejsce. Na zawodach uczestniczył także inny, mielecki klub PTG Sokół 1893 Mielec.

Na Pucharze Polski Juniorów zawalczyli mieleccy kadeci - Piotr Urban, Maciej Kaźmierski, Paweł Urban oraz Szymon Tarachanowicz, podopieczni trenera Lesława Lechocińskiego z Gryf Mielec. Zmierzyli się jednak z nieco starszymi zawodnikami - juniorami. Mimo to zajmowali wysokie miejsca. Najlepiej wypadł Piotr Urban, czołowy mielecki szermierz, który zajął trzecie miejsce na podium. Nie jest to pierwszy sukces Piotra, a tylko jeden z wielu. Maciej Kaźmierski zajął 37 miejsce, Paweł Urban - 46, a Szymon Tarachanowicz 56.

 

Wysokie miejsca zajmowali także juniorzy młodsi z PTG Sokół 1893 Mielec. Dawid Maruda - 54, Michał Mróz - 62, Stanisław Dziura - 96 oraz Dominik Kwaśnik - 97. Drużyna PTG Sokół 1893 Mielec, to podopieczni trenera Zbigniewa Żoli.

 

Na Pucharze zmierzyło się ze sobą 114 zawodników, a oprócz naszej krajowej czołówki udział w zawodach wzięli również szermierze z Białorusi i Wenezueli. Jest to jeden z największych turniejów w kraju, na którym GRYF Mielec świetnie reprezentował nasze miasto, pokazując, iż szermierka jest w nim silna.

DJ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe