Kartka od Radomyślan dla Powstańców

  • 23.10.2019, 13:04
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Kartka od Radomyślan dla Powstańców Fot. SP Radomyśl Wielki
BohaterON – włącz historię to ogólnopolska akcja o tematyce historycznej, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie żyjących uczestników Powstania Warszawskiego, poprzez wysłanie Im własonęcznie wykonanych kartek z życzeniami. Projekt, w realizację którego włączyła się również Szkoła Podstawowa w Radomyślu Wielkim , ma na celu edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Przez 3 tygodnie uczniowie,  począwszy od klasy II do VIII, przygotowywali kartki z życzeniami dla Powstańców.  Przeprowadzone  w oparciu o materiały przesłane   przez fundację Sensoria  oraz materiały IPN a także relacje uczestników Powstania Warszawskiego dostępne na Youtube.   Lekcje pozwoliły wprowadzić uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców. Dzięki dostępnym materiałom,  dzieci i  młodzież mogła zgłębić historie adresatów swoich kartek oraz relacje z tamtych wydarzeń żyjących wciąż naocznych świadków.

Dla uczniów, którzy wykonali kartki, zostały przygotowane bonusy. Uczniowie mogli wylosowć karteczki z datą 1944. Zwycięzcy byli zwolnieni z  odpowiedzi ustnej w pażdzierniku na wybranej lekcji, po okazaniu szczęśliwego numeru. Uczniowie mogli też wylosowć bon upowazniający do zakupów w szkolnym sklepiku..
 Uczniowie radomyskiej szkoły dzięki tej akcji  poznali przesłanie, jakie walczący Powstańcy chcieliby pozostawić młodym Polakom. Udział w akcji  BohaterON – włącz historię dał szansę na nawiązanie dialogu pokoleń Wykonane przez uczniów kartki z życzeniami - 260 prac- dla żyjących Powstańców pozwolą wyrazić wdzięczność, szacunek i pamięć Bohaterom, a są to wartości, o których nigdy nie powinniśmy zapomnieć.
Koordynator projektu mgr Barbara  Żala
 

 

MW

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe