Bieszczady: Żubry schodzą z gór

  • 23.10.2019, 09:13 (aktualizacja 23.10.2019, 09:34)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Bieszczady: Żubry schodzą z gór FOT. archiwum Żubry w grupach schodzą z wyższych partii gór.
Żyjące w Bieszczadach żubry schodzą już z wyższych partii gór i zaczynają powolne przemieszczanie się do miejsc zimowania.

Od wczesnej wiosny żubry w małych grupach lub wręcz samotnie przebywają w wyższych partiach Bieszczadów. Natomiast pod koniec lata łączą się w większe stada, a potem wędrują do miejsc zimowania.

 

Na terenie Nadleśnictwa Baligród grupy żubrów liczące 30-50 osobników Wciąż pozostają w wyżej położnych dolinach, żerując na jeżynie w lesie i na otwartych łąkach. Leśnicy zaczęli już dokarmianie tych zwierząt, by odciągnąć je od upraw leśnych, ze względu na szkody, jakie w nich wyrządzają. W tej części gór żyje już ponad 300 osobników  które przed zimą przemieszczają się na północ.   


Według inwentaryzacji z marca tego roku w Bieszczadach, w dwóch odizolowanych od siebie dzikich populacjach, żyje ponad 550 żubrów, przebywających stale na terenie nadleśnictw: Baligród, Komańcza, Stuposiany i Lutowiska. Zimą żubry bywają obserwowane w lasach nadleśnictw Lesko i Ustrzyki Dolne.

 

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe