Szkoły będą uczyć się o smogu

  • 23.10.2019, 08:59 (aktualizacja 23.10.2019, 09:06)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Szkoły będą uczyć się o smogu Fot. Miasto Mielec Nauczyciele przekażą swoją wiedzę uczniom.
Jak dbać o jakość powietrza, jaki wpływ na czystość powietrza mają nasze codzienne działania – to tematy przewodnie projektu Edukacyjna Sieć Antysmogowa – programu informacyjnego, który przeszkolił już ponad 50 tysięcy uczniów i ponad 30 tysięcy osób dorosłych. Udział w warsztatach wzięli przedstawiciele mieleckich szkół, którzy zdobytą wiedzę przekażą swoim uczniom.

Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość. Szkoły – jako instytucje kształcące dzieci i młodzież oraz ważne ośrodki opiniotwórcze – są właściwym miejscem, w którym wiedzę należy upowszechniać. 

Warsztaty w budynku Szkoły Podstawowej nr 7 przy ul. Skłodowskiej – Curie, to efekt czerwcowego spotkania przedstawicieli projektu antysmogowego z Prezydentem Miasta Mielca Jackiem Wiśniewskim. Prowadzącym prelekcje byli Piotr Siergiej – rzecznik prasowy Polskiego Alarmu Smogowego oraz Barbara Leśniczak kierownik projektu ESA.

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe