Finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o Policji oraz Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym! [FOTO, VIDEO]

  • 22.10.2019, 13:43 (aktualizacja 22.10.2019, 13:45)
  • K. Radoń

Podziel się:

Oceń:

Finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o Policji oraz Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym! [FOTO, VIDEO] fot. K. Radoń
Komenda Powiatowa Policji w Mielcu zorganizowała konkurs wiedzy o policji i o bezpieczeństwie pod nazwą „Razem bezpiecznie na drodze – sprawdź swoją wiedzę na 100-letnią rocznicę powołania Policji Państwowej”.

 

Impreza adresowana do uczniów szkół powiatu mieleckiego miała na celu, poza sprawdzeniem wiedzy, popularyzację bezpiecznych zachowań wśród uczniów w obliczu niebezpieczeństw komunikacyjnych i cywilizacyjnych. Patronat nad imprezą objął Starosta Mielecki Stanisław Lonczak.


Młodzi mieszkańcy powiatu udzielali odpowiedzi z zakresu przepisów ruchu drogowego, ale również z historii policji oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach: szkolnym i powiatowym. W pierwszym uczniowie odpowiadali na 20 pytań w specjalnie przygotowanym teście. Zwycięzca etapu szkolnego przechodził do finału na szczeblu powiatowym. W drugim – finałowym – etapie powiatowym reprezentanci poszczególnych szkół musieli zmierzyć się z dwoma testami. Pierwszy z nich dotyczył historii policji, drugi zaś znajomości przepisów o ruchu drogowym.


Najlepszą wiedzą wykazali się:
1 miejsce - Seweryn Rusin – SP Nr 11 w Mielcu
2 miejsce - Kamil Kręcigłowa - SP Wola Mielecka
3 miejsce - Konrad Ochab - SP Nr 2 w Mielcu


Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody rzeczowe, odpowiednio tablet, smartwatch oraz słuchawki. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Mielcu. 

K. Radoń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe