Dzieci w leśniczówce

  • 22.10.2019, 10:33 (aktualizacja 22.10.2019, 10:43)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Dzieci w leśniczówce Fot. SP Książnice Nie ma to jak w lesie.
16 października po raz kolejny przedszkolaki oraz uczniowie klas młodszych z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Książnicach wzięli udział w wyjeździe do leśniczówki w Wólce Książnickiej.

Gospodarzami spotkania byli Panowie Maciej Rachwał i Mieczysław Struzik - myśliwi z Koła Łowieckiego „Diana” i „Łoś” w Mielcu. Zajęcia edukacyjne rozpoczęły się od zapalenia symbolicznej świeczki przed kapliczką św. Huberta. Ratownik medyczny Maciej Rachwał przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat sposobów udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Maciej Warcholak [Pasieka Maciejka] przedstawił biologię pszczół, organizację pracy w ulu oraz poprowadził warsztaty pszczelarskie ze stałym elementem degustacji miodu.

W spotkaniu wzięli również udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, którzy rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W czasie spotkania odbyło się wspólne grillowanie. Na zakończenie  Piotr Gardulski z Koła Łowieckiego „Diana” zaprezentował sygnały myśliwskie na trąbce sygnałówce. Radość dzieci była ogromna. 

 

 

 


 


 

MW

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe