Podglądnąć życie Moniuszki

  • 21.10.2019, 13:35 (aktualizacja 21.10.2019, 13:51)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Podglądnąć życie Moniuszki SCK Mielec Wystawa zapowiada się imponująco.
W Galerii ESCEK do końca listopada 2019 r. można obejrzeć wystawę strojów, plakatów, rekwizytów z oper Stanisława Moniuszki.

Na wystawę składają się także kopie autentycznych fotografii, które w swoim archiwum domowym przechowuje prapraprawnuczka kompozytora, Elżbieta Stanisława Janowska-Moniuszko.

Potomkini słynnego kompozytora była gościem honorowym wernisażu wystawy (18 października) w Galerii ESCEK. Prawnuczka artysty opowiadała o swoim przodku, jego muzyce, życiu i kilku już pokoleniach potomków, którzy obecnie mieszkają w Polsce, w Kanadzie i na Węgrzech. Pani Elżbieta Janowska-Moniuszko wyraziła opinię, że my, jako naród, powinniśmy bardziej doceniać wielkich Polaków, ludzi, którzy mają na swoim koncie wybitne osiągnięcia. Opowiadała o Fundacji im. Stanisława Moniuszki stworzonej i prowadzonej przez potomków słynnego kompozytora, która za cel wzięła sobie upowszechnianie wiedzy o jego życiu i twórczości. Mówiła o kompozytorze jako o patriocie, wspaniałym ojcu wielodzietnej rodziny, katoliku, człowieku o mocnym kręgosłupie moralnym.

Akcentem muzycznym wernisażu był występ Kwartetu Smyczkowego PSM II st.

Warto dodać, że w podcieniach Domu Kultury stanęła druga ekspozycja. Na standach informacyjnych umieszczono  życiorys i najwybitniejsze dokonania kompozytora.

 

 

MW

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe