Padł tytoniowy interes dwóch mieszkańców Mielca

  • 19.10.2019, 11:32
  • BW

Podziel się:

Oceń:

Padł tytoniowy interes dwóch mieszkańców Mielca fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Mężczyźni przyznali się do zarzucanych czynów i złożyli wyjaśnienia.
Działania kontrolne prowadzone przez funkcjonariuszy SG z Rzeszowa - Jasionki w powiecie mieleckim i w gminie Mielec przyniosły rezultat w zatrzymaniu ponad 13,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do posiadania nielegalnego tytoniu przyznali się dwaj mężczyźni z naszego miasta.

W dniu 15 października funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rzeszowie-Jasionce prowadzili działania kontrolne pojazdów na drodze w rejonie Mielca.

W trakcie kontroli zatrzymano samochód marki volvo w którym dwóch mieszkańców naszego miasta przewoziło znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze mając podejrzenia, iż papierosy mogą być również składowane na posesji udali się do miejsca zamieszkania obu mężczyzn. Po przeszukaniu budynków mieszkalnych, garaży i zaparkowanego tam pojazdu ujawniono łącznie 13,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Szacunkowa wartość ujawnionej kontrabandy to prawie 190 tys. zł. W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych czynów i złożyli wyjaśnienia. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Mielcu.

BW

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
krzy krzy
krzy krzy 20.10.2019, 00:55
no i nie będzie już ruskich fajek na bazarku w mielcu

Pozostałe