Prapraprawnuczka Stanisława Moniuszki w Mielcu

  • 18.10.2019, 19:23 (aktualizacja 18.10.2019, 19:32)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Prapraprawnuczka Stanisława Moniuszki w Mielcu Fot. SCK Mielec Spotkanie z krewną wielkiego kompozytora.
Niezwykłe spotkanie odbyło się 18 października w sali widowiskowej SCK - Elżbieta Stanisława Janowska-Moniuszko prapraprawnuczka Stanisława Moniuszki, naszego wybitnego kompozytora, twórcy opery narodowej , spotkała się z uczniami kilku mieleckich szkół (SP 2, SP3, SP 6 i SP 11).

Tematem spotkania była oczywiście biografia i twórczość Stanisława Moniuszki, którego dwusetną rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku. Warto dodać, że 2019 rok został uchwałą Sejmu RP ogłoszony  Rokiem Moniuszkowskim.

Mielecka młodzież miała okazję posłuchać krewnej kompozytora, która opowiadała o pradziadku nie tylko jako o twórcy, lecz także jako o człowieku, członku rodziny. Wśród galerii postaci, które przedstawiała, byli potomkowie rodu Moniuszków, o których bohaterka spotkania miała encyklopedyczną wiedzę. Znalazła też czas na rozmowę z mielecką młodzieżą. . Podkreślała, że najbardziej lubi spotkania z dziećmi i młodzieżą. Spotkanie poprowadziła Angelika Fila.

Prapraprawnuczka naszego wielkiego rodaka spotka się z mieszkańcami Mielca w sobotę, 19 października o godz. 10 w sali widowiskowej DK.

               

MW

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe