Szpital weźmie kredyt? Poprzedni jeszcze niespłacony!

  • 18.10.2019, 19:19 (aktualizacja 18.10.2019, 19:43)

Podziel się:

Oceń:

Szpital weźmie kredyt? Poprzedni jeszcze niespłacony! Fot. AŁ Władze szpitala i powiatu chcą zaciągnąć kolejny kredyt.
Na najbliższy czwartek zaplanowana została nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Rozmowy będą dotyczyły mieleckiego szpitala. Prawdopodobnie radni na wniosek dyrektora i władz powiatu będą chcieli podjąć decyzję o zaciągnięciu nowego kredytu.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że nowy kredyt może wynieść od kilku do nawet kilkunastu milionów złotych. Decyzja ta spowodowana jest wciąż narastającym zadłużeniem szpitala i coraz trudniejszą sytuacją finansową. 


Przypominamy, że dwa lata temu szpital zaciągnął kredyt na 10 lat w wysokości 8 mln złotych. Fakt ten wzbudził liczne kontrowersje, ale ówczesny dyrektor Leszek Kwaśniewski uspokajał, że to dobra decyzja, która możliwi spłacenie zadłużenia z lat poprzednich.

Niektórzy pytają czy aby mielecki szpital nie wchodzi w spiralę kredytową?


Na czwartek 24 października na godz.14.00 została wstępnie zaplanowana nadzwyczajna sesja rady powiatu w tej sprawie.


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe