Mielec uczy seniorów pierwszej pomocy. Pojawi się też więcej defibrylatorów

  • 18.10.2019, 18:47 (aktualizacja 18.10.2019, 19:02)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Mielec uczy seniorów pierwszej pomocy.  Pojawi się też więcej defibrylatorów Fot. Fb miasto Mielec Seniorzy uczyli się o pierwszej pomocy.
Udzielanie pierwszej pomocy oraz umiejętność obsługi defibrylatora – to główne tematy szkoleń, które cyklicznie organizowane są przez prezydenta Mielca dla mieszkańców naszego miasta.

Uczestnikami wczorajszej (17 października) edycji kursy byli w przeważającej części seniorzy, między innymi z Mieleckiej Rady Seniorów, a także z Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prowadzącym kurs był Kierownik Szkoły Ratownictwa Medycznego Wojciech Idzior.

Szkolenia z pierwszej pomocy były inicjatywą prezydenta Daniela Kozdęby i bardzo zależy mi, by były kontynuowane. Cieszę się, że przeszkolona została już duża grupa naszych mieszkańców, w tym taksówkarze, urzędnicy, strażnicy miejscy – mówi prezydent Mielca Jacek Wiśniewski. – Dane wskazują, że nawet 90 procent sytuacji zatrzymania akcji serca ma miejsce w najmniej spodziewanym miejscu – poza domem – w urzędzie, na ulicy. Dlatego tak ważna jest i nasza uwaga, ale i umiejętności, które pozwolą uratować ludzkie życie – dodaje prezydent.

Z inicjatywy prezydenta Mielca, magistrat zakupił dwa nowe defibrylatory, które zostaną umieszczone w przestrzeni publicznej naszego miasta, a tym samym uzupełnią dotychczasowe siedem sprzętów. Defibrylatory znajdują się w Urzędzie Miejskim, radiowozie Straży Miejskiej, w Samorządowym Centrum Kultury, bibliotece na Starówce oraz w kościołach na Borku, Smoczce i Osiedlu.

Prezydent Mielca planuje systematyczne zwiększanie liczby defibrylatorów w Mielcu. Jak zapewnia, w przyszłym roku pojawią się kolejne nowe sprzęty medyczne.

 

MW

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe