Bezpieczeństwo od najmłodszych lat

  • 18.10.2019, 18:52
  • BW

Podziel się:

Oceń:

Bezpieczeństwo od najmłodszych lat Urząd Miejski w Przecławiu O zagrożeniach na drodze rozmawiano z najmłodszymi z Samorządowego Przedszkola w Przecławiu.
W miniony wtorek (15 października) dzieci z Samorządowego Przedszkola w Przecławiu miały wyjątkowych gości. Przyjechali do nich z wizytą przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu - panowie Dawid Uzar i Roman Szaro. Z najmłodszymi rozmawiali o ich bezpieczeństwie na drodze i znaczeniu odblasków podczas poruszania się pieszych i rowerzystów.

Całe wystąpienie było przygotowane tak, aby dzieci wyniosły z niego jak najwięcej. Przedszkolaki oglądały bajkę o przechodzeniu przez pasy oraz film ilustrujący sytuację, gdy dzikie zwierzęta wkraczają na drogę, jak również uczestniczyły w ćwiczeniach praktycznych.

Głównym punktem spotkania było uroczyste przekazanie fantomu ufundowanego przez WORD w Tarnobrzegu. Panowie szkoleniowcy, w obecności burmistrza, przekazali fantom na ręce dyrektor placówki - Elżbiety Midury. Następnie zaprezentowano przedszkolakom pokaz udzielania pierwszej pomocy - już przy użyciu nowego fantomu. Na zakończenie dzieci otrzymały opaski, breloczki odblaskowe, by być lepiej widocznym na drodze, natomiast przedszkole zyskało kamizelki odblaskowe. 

Wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych jest niezmiernie istotne, bowiem kiedy dorosną, nie będą bały się reagować w sytuacjach wymagających pomocy poszkodowanym.

BW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe