Mieleccy uczniowie postawili na słońce. Opłaciło się!

  • 17.10.2019, 15:20
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Mieleccy uczniowie postawili na słońce. Opłaciło się! Fot. Starostwo Powiatowe Młodzi naukowcy.
Wśród nagrodzonych w V edycji konkursu badawczego „Postaw na Słońce” Fundacji Banku Ochrony Środowiska znalazła się grupa projektowa Elektro – Helios z Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich poświęcony był możliwościom wykorzystania paneli fotowoltaicznych, drugi – promocji informacji na temat fotowoltaiki w środowisku szkolnym i lokalnym.

Uczniowie Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego zdobyli piąte miejsce w Polsce w drugim etapie konkursu, jak również piąte miejsce w Polsce za oba etapy konkursu. Osiągnięcie to premiowane było dyplomami i nagrodami rzeczowymi dla każdego uczestnika.

W skład grupy projektowej Elektro – Helios wchodzili uczniowie klasy trzeciej technikum o profilu mechatronicznym: Szymon Jezuit, Karol Wypasek, Piotr Ofiara, Hubert Kobylarz, Kamil Kufel, Kamil Leśniak, Dawid Lewandowski, Szymon Posłuszny, Robert Rybak, Tomasz Kubisztal.

Opiekunem uczniów była pani Marzanna Mazur – Witek.

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe