Tygodnik Regionalny Korso nr 42/2019

  • 14.10.2019, 19:26 (aktualizacja 21.10.2019, 23:47)
  • Red.

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny Korso nr 42/2019 Okładka Korso
W niedzielny wieczór mieszkańcy Mielca i powiatu wstrzymali oddech. Co się wydarzy? Czy będziemy mieć swojego przedstawiciela w sejmie? Czy ktoś zadba o nasze interesy? Wiadomo, że koszula najbliższa ciału... Po kilku godzinach stało się jasne, że nie jeden, a najprawdopodobniej dwóch posłów opuści Mielec, by zasiąść w sejmowych ławach.

Mielec będzie mieć posłów
To już pewne. Mielec będzie mieć reprezentantów w polskim parlamencie. Wstępne jeszcze nie do końca ustalone wyniki przypisują mandat poselski Fryderykowi Kapinosowi i Krystynie Skowrońskiej. Jeśli ten scenariusz się potwierdzi, to Mielec przez najbliższe cztery lata będzie miał wsparcie dwóch posłów!

 

Przestępstwo wyborcze w Mielcu
Na ulicy Wojsławskiej w Mielcu kobieta wyniosła kartę do głosowania z lokalu wyborczego. Policja odnotowała także dwa przypadki zakłócenia ciszy wyborczej.

 

A może ktoś sobie nie życzy?
Dawno, dawno temu, 30 września w gminie Mielec zebrała się komisja rewizyjna. Na sali było pięciu radnych i inspektor Śliwa. Komisja w założeniu miała dyskutować o finansowaniu jednostek OSP. Miała, ale nie dyskutowała. Dlaczego? Wszystkiemu winne są te natrętne oczy kamery...

 

Senacki pogrom
W wyborach do Senatu panowały inne zasady niż do Sejmu. Mieszkańcy naszego powiatu mieli łatwe zadanie, gdyż musieli decydować tylko między przedstawicielem Prawa i Sprawiedliwości lub Koalicji Obywatelskiej. A że Podkarpacie PiS-em stoi, wynik mógł być tylko jeden.

 

Tak głosowały gminy
Mieszkańcy gmin powiatu mieleckiego w zdecydowanej większości zagłosowali na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Natomiast na pozostałych miejscach wybrali inaczej niż pokazały ogólnopolskie wyniki.

 

Rzochowski legionista
Legiony Piłsudskiego formowane były z mieszkańców całego zaboru austriackiego, tzw. Królestwa Galicji i Lodomerii. Jednym z ochotników, którzy zgłosili się do nowo powstałego oddziału, był Michał Bukowski – 19 -letni rzochowianin. Historia przepadłaby, gdyby nie rzochowski ksiądz.

 

Grał w Stali, teraz jest w reprezentacji
Kariera Radosława Majeckiego pędzi niczym najszybszy bolid Formuły 1. Zawodnik, który jeszcze kilkanaście miesięcy temu bronił w mieleckiej Stali, teraz został powołany do pierwszej reprezentacji Polski.

Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe