Stypendia, studia i praca dla najlepszych uczniów [AUDIO]

  • 10.10.2019, 06:48

Podziel się:

Oceń:

Stypendia, studia i praca dla najlepszych uczniów [AUDIO] Fot. Starostwo Powiatowe w Mielcu. Podpisane porozumienie jest szansa dla zdolnych uczniów.
Uczniowie zyskają specjalistyczną wiedzę, dodatkowe kompetencje i umiejętności zawodowe przydatne w przemyśle lotniczym. Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. w Mielcu obejmą patronat nad klasą w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu o kierunku technik mechanik lotniczy.

Starostwo Powiatowe w Mielcu podpisało umowę z Polskimi Zakładami Lotniczymi porozumienie dotyczące współpracy w zakresie objęcia patronatem klasy w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu o kierunku technik mechanik lotniczy.

Jak zgodnie zauważają sygnatariusze umowy, współczesny rynek pracy stawia przed młodymi ludźmi wiele wyzwań. Bardzo często wiedza zdobyta na drodze edukacji szkolnej okazuje się niewystarczająca w wykonywanym zawodzie.

Objęcie patronatem przez PZL Mielec klasy technik mechanik lotniczy, to przykład szerszej i bardziej efektywnej współpracy szkolnictwa zawodowego z przemysłem.

Dzięki niej uczniowie zyskają specjalistyczną wiedzę, dodatkowe kompetencje i umiejętności zawodowe przydatne w przemyśle lotniczym, w szczególności w PZL Mielec. Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. w Mielcu obejmą patronat nad klasą w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu o kierunku Technik Mechanik Lotniczy.

W ramach niniejszego Porozumienia PZL Mielec włączy się w proces dokształcania nauczycieli szkolnictwa zawodowego poprzez organizację wizyt studyjnych w PZL Mielec, a także organizację wykładów prowadzonych przez specjalistów z PZL Mielec. Umowa przewiduje również konsultowanie programu nauczania przez inżynierów PZL Mielec i ich włączanie się w prowadzenie zajęć.

Dla najlepszych 3 uczniów z najwyższą średnią z przedmiotów zawodowych i ścisłych ufundowanie zostaną stypendia naukowe. Firma stosować będzie pierwszeństwo zatrudnienia absolwentów z najwyższymi ocenami i umożliwi im kontynuację nauki na studiach zaocznych.

Posłuchaj starostę mieleckiego Stanisława Lonczaka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ramach tego innowacyjnego na mieleckim rynku oświatowym projektu przewidziana jest także współpraca nad nowatorskim system organizacji praktyk zawodowych. Polegać on będzie na łączeniu obserwacji procesów produkcyjnych w PZL Mielec i nauki praktycznej w laboratoriach RCTNTW – CKPiDN.

Posłuchaj prezesa PZL Mielec Janusza Zakręckiego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Powiat Mielecki i Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu oraz Zespół Szkół Technicznych w Mielcu przeprowadza rekrutację uczniów do klasy patronackiej w roku szkolnym 2019/2020.

Ponadto zapewnia dobór kadry o wysokich kwalifikacjach do prowadzenia zajęć w klasie objętej patronatem. W wyniku podpisanej umowy dostosowany zostanie również program nauczania w klasie patronackiej do potrzeb PZL Mielec, zgodnie jednak obowiązującą podstawą programową.

Zajęcia z przedmiotów zawodowych realizowane będą w nowoczesnych laboratoriach i pracowniach w RCTNTW - CKPiDN.


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe