Po 5000 zł trafiło do 94 jednostek OSP z całego powiatu mieleckiego! [FOTO]

  • 09.10.2019, 16:51 (aktualizacja 09.10.2019, 17:34)
  • K. Radoń

Podziel się:

Oceń:

Po 5000 zł trafiło do 94 jednostek OSP z całego powiatu mieleckiego! [FOTO] fot. Krzysztof Radoń
 W  komendzie powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu odbyła się uroczysta zbiórka związana z przekazaniem promes dotacji na realizację zadań przez  OSP.

Uroczystość  była poprzedzona spotkaniem  zorganizowanym w urzędzie  wojewódzkim w Rzeszowie, podczas którego w dniu 2 października na ręce m.in. p.o. komendanta powiatowego PSP w Mielcu – mł.bryg. Łukasza Kapinosa – wojewoda podkarpacki – Pani Ewa Leniart i podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec przekazali promesy dla jednostek OSP powiatu mieleckiego.

 

 

   

 Na uroczystość w Mielcu w dniu 7 października 2019 r. przybyło 94 druhów: naczelników, prezesów, komendantów i  członków  reprezentujących wszystkie  jednostki  OSP powiatu mieleckiego.

 Wśród zaproszonych gości byli:

  •  Zbigniew Chmielowiec - poseł na Sejm RP, przewodniczący parlamentarnego zespołu strażaków,
  • bryg. Andrzej Marczenia - z-ca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP,
  • dh Franciszek Augustyn - prezes zarządu oddziału powiatowego oraz członek zarządu głównego ZOSP RP  wraz z v-ce prezesami,
  • Stanisław Lonczak - starosta powiatu mieleckiego,
  • Zbigniew Tymuła - radny powiatu mieleckiego,
  •  ks. Waldemar Ciosek - kapelan powiatowy strażaków,
  •  samorządowcy w osobach: Renata Siembab - burmistrz Przecławia, Józef Rybiński - burmistrz Radomyśla Wielkiego, Stanisław Mieszkowski – wójt gminy Borowa, Jan Nowak – wójt gminy Gawłuszowice, Sławomir Sidur – wójt gminy Czermin, sekretarz gminy Wadowice Górne – Elżbieta Wnuk, z-ca wójta gminy Mielec – Tomasz Ortyl.

     

Powitania zaproszonych gości i druhów dokonał p.o. komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu – mł.bryg. Łukasz Kapinos. Promesy dotyczące przyznania środków finansowych zostały przekazane na ręce przedstawicieli ochotniczych straży pożarnych przez: posła na Sejm RP, przewodniczącego parlamentarnego zespołu strażaków –  Zbigniew Chmielowiec, z-ce podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP – bryg. Andrzej Marczenia oraz p.o. komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu – mł.bryg. Łukasz Kapinos.

 

Dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości 5000 zł trafiło do 94 jednostek OSP z całego powiatu. Kwota dofinansowania to 470 tys. zł. oraz w ramach dodatkowego naboru 45 tys. zł. co daje całościowo 515 tys. zł.

 Celem inicjatywy jest wsparcie zadań OSP dopisanych do ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Dotacja dotyczy m.in. realizacji zadań związanych z organizowaniem przedsięwzięć służących krzewieniu sportu i kultury fizycznej pozwalających na rozwinięcie sprawności wykorzystywanej w działaniach ratowniczych, przedsięwzięć oświatowo-kulturalnych propagujących wiedzę i umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej, upowszechnianiem i wspieraniem form współdziałania między lokalnymi partnerami społecznymi i gospodarczymi w zakresie ochrony przeciwpożarowej, propagowaniem zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wyniku pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia dla jednostek ochotniczych straży pożarnych z powiatu mieleckiego.

 

K. Radoń

Zdjęcia (38)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
jon
jon 10.10.2019, 20:05
Szlachetny cel, ale nie wszystkie straże powinny być dofinansowane ze względu braku jakiejkolwiek aktywności. ( nie biorą udziału w żadnych akcjach).

Pozostałe