Wiemy ile PKP PLK wstępnie dołoży do inwestycji budowy wiaduktu w Mielcu

  • 08.10.2019, 11:05
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Wiemy ile PKP PLK wstępnie dołoży do inwestycji budowy wiaduktu w Mielcu Fot. SzB Ireneusz Merchel prezes PKP PLK
Jak udało się nam dowiedzieć wkład PKP PLK to kwota ok 10-15 mln złotych. Nowy wiadukt to jeden z elementów budowy północnej obwodnicy miasta i dojazdu do budowanego drugiego mostu przez Wisłokę. W Mielcu list intencyjny w tej sprawie podpisali przedstawiciele PKP i władze woj. Podkarpackiego, miasta Mielca i powiatu mieleckiego.

Przypomnijmy w ramach podpisanego w czerwcu porozumienia w Mielcu powstanie wiadukt nad ulicą Sienkiewicza i linią kolejową. Wiadukt wybuduje powiat mielecki a kwestią finansową zajmuje się miasto Mielec, województwo i teraz także spółka PKP PLK. Władze województwa prowadzą rozmowy w Ministerstwie Transportu na temat dofinansowania tej inwestycji. Nowy wiadukt prawdopodobnie powstanie na przełomie 2022/2023 roku. 

Posłuchaj: Ireneusz Merchel prezes PKP PLK.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak dodaje prezes, prace modernizacyjne idą zgodnie z planem:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe