Radomyśl Wielki nowym Tokio

  • 07.10.2019, 12:19 (aktualizacja 07.10.2019, 15:56)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Radomyśl Wielki nowym Tokio SP/ Radomyśl Wielki Tradycyjne japońskie stroje.
Dziś w Szkole Podstawowej w Radomyślu Wielkim odbył się Dzień Kultury Japońskiej. Uczniowie oraz nauczyciele uczestniczyli w lekcji otwartej w języku angielskim pt. ,, Japan – an amazing country”.

W tym dniu wszyscy biorący udział w Dniach Kultury Japońskiej byli witani przez uczennice po japońsku. Stroje japońskie, w których uczennice szkoły wystąpiły, wprowadziły odrobinę orientu w Szkole Podstawowej w Radomyślu Wielkim.
       Uczniowie dowiedzieli się wiele interesujących faktów o Japonii, słuchając informacji   w języku angielskim, które przygotowała dla nich Pani Barbara Żala – nauczycielka języka angielskiego. Uczniowie mieli okazję nauczyć się pisać  i wymawiać niektóre słowa po japońsku.  Dla uczniów było to spore wyzwanie.
  Interesującym uzupełnieniem tej lekcji był pokaz karate. Trening poprowadził sensej Krzysztof Kolbusz, który prowadzi zajęcia dla uczniów z gminy Radomyśl Wielki od 6 lat.
Na zakończenie lekcji otwartej uczniowie otrzymali ,, słodkie sushi” z flagą Japonii.     Uczniowie mogli przekonać się, że warto uczyć się języków obcych i poznawać kulturę obcych krajów.  

 

MW

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe