Kronospan partnerem meczu SPR Stal Mielec. Stanowcza reakcja radnego Szczerby

  • 05.10.2019, 13:02 (aktualizacja 05.10.2019, 20:34)
  • RED.

Podziel się:

Oceń:

Kronospan partnerem meczu SPR Stal Mielec. Stanowcza reakcja radnego Szczerby Kolaż zdjęć Radny miejski Jarosław Szczerba - stanowczo sprzeciwia się partnerstwu klubu sportowego z zakładem Kronospan. W swoim komentarzu zaznacza, ze rezygnuje z udziału w meczach.
Sporo kontrowersji wokół mieleckiego klubu piłki ręcznej. Partnerem najbliższego meczu SPR Stali Mielec z Zagłębiem Lubin została firma Kronospan. Taka informacja wywołała mnóstwo kontrowersji, głos w sprawie zabrał również radny miejski Jarosław Szczerba.

SPR Stal Mielec nie ma ostatnio dobrej passy. Nie dość, że drużyna nie daje argumentów, przegrała do tej pory komplet spotkań, to jeszcze trudno jej zapełnić ciasną halę Szkoły Podstawowej nr 7. Teraz doszedł kolejny problem - kontrowersyjny partner najbliższego meczu. 

Najbliższy domowy mecz mielecki klub rozegra w niedzielę. Przeciwnikiem będzie Zagłębie Lubin, a więc drużyna, która do tej pory wygrała już trzy spotkania. Mecz zostanie pokazany w TVP SPORT, dla obu klubów będzie to dodatkowa promocja. 

Organizacja meczu telewizyjnego to jednak dodatkowe koszta organizacyjne do klubu gospodarzy. Jest to kwota zbliżona do nawet dziesięciu tysięcy złotych. Te pieniądze musi wyłożyć klub, dlatego też jego władze zwróciły się do wielu mieleckich firm oferując tzw. ofertę Partnera Meczu. Jedną z tych firm jest Kronospan, co bardzo nie spodobało się wielu mielczanom.

Gdy klub poinformował na swoim Facebooku, że Kronospan będzie partnerem meczu, od razu pojawiły się bardzo negatywne komentarze. Post dosyć szybko został usunięty zarówno z Facebooka, jak i z klubowej strony internetowej. Jednak dziś rano (5 października) post wrócił na stronę internetową SPR Stali Mielec. 

Kronospan - to zdaniem wielu mielczan - firma, która odpowiada za zanieczyszczenie powietrza w mieście. Przeciwko jej działalności odbyły się już trzy duże protesty - pierwszy zgromadził ok. 15 tysięcy osób. 

Nie dziwi więc fakt, że ogłoszenie takiego sponsora przez SPR Stal Mielec, wywołało mnóstwo kontrowersji. Do tej informacji odniósł się również radny miejski Jarosław Szczerba. Honorowo postanowił zrezygnować z członkowska w klubowym stowarzyszeniu, jak i bezpłatnie oddać karnet na cały sezon. 

 

 

RED.

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
rafał
rafał 08.10.2019, 16:16
Czy przypadkiem Kronospan (Melnox czy inna nazwa) nie był jednym ze sponsorów gdy grał w SPR-ze pan Szczerba?
Qn
Qn 06.10.2019, 18:13
Kronospan to syf truje was, to tak jak ktoś z góry lałby na was, a udajecie że deszcz pada haha pozazdrościć inteligencji nie ważne że wykłada kasę, jak może komuś innemu skoro tak zatruwa środowisko i ludzi
szczerbaty boc
szczerbaty boc 06.10.2019, 18:04
To się nazywa wsparcie radnego. Chłopaki z SPR pamiętajcie że na Jarosława Szczerbę zawsze możecie "liczyć".
stołek
stołek 05.10.2019, 18:13
To może Pan Szczerba da pieniądze na SPR? Łatwo udawać obrażoną panienkę, ale trudniej wspierać w potrzebie!
XYZ
XYZ 05.10.2019, 17:21
To jest na prawdę oburzające.
Nie zgadzam się z tym, że ciężko zapełnić ciasną halę, bo nigdy nie ma na niej miejsca podczas meczu.
Szanowny Pan Szczerba, który zrzekł się członkostwa, ponieważ oburzyła go ta wiadomość zapewne sam wyłożyłby pieniądze potrzebne na telewizyjny mecz w Mielcu, gdyby tylko dowiedział się o potencjalnym sponsorze. To, że klub nie ma wyników to sprawa nie do podważenia, natomiast szukanie sponsorów jest potrzebne, aby klub w ogóle mógł istnieć w jakikolwiek sposób czy to będzie Kronospan czy jakakolwiek inna firma. Pomijam fakt, iż owa firma nie jest sponsorem klub lecz wykupiła tylko jednorazową reklamę. Jeżeli to aż tak oburzyło „kibiców” że nie chcą przyjść z tego powodu na mecz aby wspierać chłopaków, którzy w kwestii sponsorów nie mają nic do powiedzenia to słowo kibic tu nie istnieje.
azotoxus
azotoxus 05.10.2019, 15:19
Takim sponsorem SPR Stal załatwiła sobie "pocałunek śmierci"

Pozostałe