Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Mielcu: "Musimy pracować!" [VIDEO]

  • 04.10.2019, 10:07
  • SzB | fot. KR

Podziel się:

Oceń:

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Mielcu: "Musimy pracować!" [VIDEO] fot. KR Konwencja wyborcza PiS w Mielcu: od lewej Władysław Ortyl, Zbigniew Tymuła, Magdalena Bartkowicz i Fryderyk Kapinos.
Sympatycy Prawa i Sprawiedliwości z powiatu mieleckiego spotkali się w Samorządowym Centrum Kultury na konwencji wyborczej. Uczestnicy konwencji mogli wysłuchać przemówień: Władysława Ortyla - pełnomocnika PiS w regionie, a także trójki mieleckich kandydatów z okręgu wyborczego nr 23: Magdaleny Bartkowicz, Fryderyka Kapinosa, a także Zbigniewa Tymuły. We wstępnym przemówieniu Władysława Ortyla - można było usłyszeć przede wszystkim ogromny apel o zaangażowanie i przekonywanie wszystkich do głosowania.

- Trzeba mobilizować się przed tymi wyborami! Prawo i Sprawiedliwość startuje w tych wyborach z pozycji faworyta. Myślę jednak, że byłoby bardzo źle gdybyśmy już usiedli na laurach. My musimy w dalszym ciągu intensywnie pracować. Dlatego jako członkowie Prawa i Sprawiedliwości namawiamy do głosowania. Każda rozmowa jest bardzo ważna. Mamy się czym pochwalić o czym powiedzieć! Chodzi mi o deklaracje wyborcze, które zrealizujemy. My jako Prawo i Sprawiedliwość mamy zapisane deklaracje wyborcze. To my uruchomiliśmy wielką falę zmian. Pamiętacie państwo sprawowaliśmy władze w mieście i sprawowaliśmy władze w powiecie mieleckim - komentuje Władysław Ortyl.

Marszałek w swoim wystąpieniu mówił o ważnych inwestycjach, które mają strategiczny wpływ na rozwój regionu. Przypomniał o inwestycji modernizacji linii kolejowej L-25. 

- Dziewięć lat temu w Mielcu trwała debata na temat przyszłości tej linii kolejowej. Zastanawiano się nad tym, czy tę linie modernizować czy całkowicie zlikwidować. Wiemy w jakiej wtedy pozycji byli politycy PiSu. Byliśmy w opozycji. My zachowaliśmy się wtedy odpowiednio. Broniliśmy kolei. Dzięki współpracy i jedności udało się uratować kolei - mówi marszałek.

Władysław Ortyl przypomniał też o trwającej budowie mostu na Wisłoce, a także o planach budowy wiaduktu, który ma połączyć ruch ze strefy ekonomicznej do nowej trasy obwodnicy i do mostu. 

- Najważniejsze decyzje związane z tymi inwestycjami podjął Fryderyk Kapinos - kiedy był prezydentem i Zbigniew Tymuła, kiedy był starostą mieleckim - komentuje Ortyl. 

Władysław Ortyl wskazał też, że posłanka Krystyna Skowrońska błędnie interpretuje to - do kogo należy sukces związany z realizacją dużych inwestycji komunikacyjnych w Mielcu. 

- Nie może tak być, że posłanka Skowrońska zabrania mi chwalenia się inwestycjami które nazywają się: linia kolejowa, budowa obwodnicy czy mostu. Ja nie rozumiem czegoś takiego. Nie może tak być, że nie wolno nam się chwalić tym, co jednak zrobiliśmy - komentuje Ortyl.

Mielecki PiS w wyborach wystawia trójkę kandydatów. Jednym z nich jest Magdalena Bartkowicz, która pracuje w administracji mieleckiego szpitala specjalistycznego.

- Kandyduję w wyborach dlatego, bo bardzo mi zależy na tym, żeby w Sejmie był kandydat Prawa i Sprawiedliwości z naszego terenu - mówiła Bartkowicz. Kandydatka wskazała, że jesli uda się wprowadzić posła z naszego powiatu, to będzie miało przełożenie na ważne kwestie - komentuje Bartkowicz.

ZOBACZ ZAPIS KONWENCJI

 

 

SzB | fot. KR

Zdjęcia (2)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Argus
Argus 04.10.2019, 18:06
Mi do gustu najbardziej przypadła kandydatura Pawła Poncyljusza kandydata do Sejmu w nadchodzących wyborach, nr 1 na liście wyborczej Koalicji Obywatelskiej w okręgu wyborczym nr 23. Jest on osobą rzetelną, rodzinną, wyznającym tradycyjne wartości i mającym duże doświadczenie biznesowo-polityczne.
Laki
Laki 04.10.2019, 14:52
Popieram PIS i w wyborach na nich zagłosuje .jednak Mielecki PIS to była porażka w wyb samorzadowych i powinna dać do myślenia niektórym a jak widzę przegrani chcą jeszcze wyżej co jest już kompromitacją ! Zdałoby się odmłodzić zespół bo obecni niczego nie zwojowali jak do tej pory .........Ortyl się obudzi jak zaczną dzwonić z centrali ....
Goździk27121993
Goździk27121993 04.10.2019, 12:24
I mnie się wasza działalność w sprawie torów podoba i ja to popieram.

Pozostałe