Nowa nawierzchnia i chodnik w Grochowem II

  • 03.10.2019, 20:23 (aktualizacja 03.10.2019, 20:30)

Podziel się:

Oceń:

Nowa nawierzchnia i chodnik w Grochowem II Fot. Starostwo Powiatowe w Mielcu. Przy okazji remontu drogi powstał również nowy chodnik.
Mieszkańcy Grochowego II (gmina Tuszów Narodowy) mogą już korzystać z nowo wyremontowanej drogi. Oprócz nowej nawierzchni powstał również chodnik.

Zakończony został remont kolejnego odcinka drogowego na terenie powiatu mieleckiego. Tym razem poprawiona została nawierzchnia na odcinku drogi powiatowej w miejscowości Grochowe II na odcinku o długości 375 metrów. W ramach tej inwestycji wykonany został również chodnik na tej samej długości.

- To była bardzo ważna inwestycja, głównie z powodu zwiększenia bezpieczeństwa dla okolicznych mieszkańców – ocenił Stanisław Lonczak, starosta mielecki. 

- Wyremontowany odcinek stanowił poważne zagrożenie ze względu na konfigurację drogi. Wiele osób z przyległych miejscowości dojeżdża nią do pracy na terenie mieleckiej strefy, a to z kolei  stanowiło spore niebezpieczeństwo dla okolicznych mieszkańców. Mam nadzieję, że teraz będą się czuć bezpieczniej – dodał starosta.

Realizacja inwestycji była możliwa dzięki zawartemu porozumieniu o jej realizacji z Gminą Tuszów Narodowy. Łączny koszt - 503.630,88 złotych oba samorządy – starostwo i gmina – pokryły po połowie. 


Wykonawcą prac było konsorcjum firm: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., (lider) oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROKAM” T. Wojtas z Piaseczna (partner).

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe