Nielegalnie zatrudniali cudzoziemców

  • 30.09.2019, 14:36
  • BW

Podziel się:

Oceń:

Nielegalnie zatrudniali cudzoziemców fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej W trakcie kontroli Straży Granicznej stwierdzono 19 obcokrajowców.
W minionym tygodniu w naszym województwie zatrzymano 19 nielegalnie pracujących monterów. Firma zatrudniająca ich zostanie teraz pociągnięta do odpowiedzialności karnej.

Kontrola legalności zatrudnienia to jedno z ustawowych zadań Straży Granicznej.

W miniony czwartek (26 września) funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce skontrolowali firmę realizującą zlecenie dla przedsiębiorcy działającego na terenie strefy ekonomicznej w Zadąbrowie w gminie Orły. Ustalono, że na posesji pracuje wielu cudzoziemców.

W trakcie kontroli stwierdzono 19 obcokrajowców (18 obywateli Ukrainy i 1 obywatel Białorusi) wykonujących prace w zakresie montażu konstrukcji stalowych. Mężczyźni nie posiadali dokumentów uprawniających do wykonywania legalnej pracy w Polsce.

Wszyscy ujawnieni cudzoziemcy zostali zobowiązani do opuszczania terytorium naszego kraju. Otrzymali także zakazy wjazdu na terytorium Polski oraz terytorium innych państw Schengen. W stosunku do firmy która ich zatrudniała, zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie. W tego typu przypadkach przepisy prawa przewidują dla nieuczciwych pracodawców kary pieniężne w wysokości od 1 do 30 tys. złotych.

BW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe