Objazd Marcina Warchoła po Mielcu. Był szpital i szkoła muzyczna

  • 27.09.2019, 11:35
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

Objazd Marcina Warchoła po Mielcu. Był szpital i szkoła muzyczna fot. facebook Marcina Warchoła. Wiceminister w czwartek 26 września - znowu odwiedził Mielec.
Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, a jednocześnie kandydat na posła na liście PiS Marcin Warchoł znowu odwiedził Mielec. Tym razem przywiózł ze sobą dofinansowanie na sprzęt medyczny dla mieleckiego szpitala. Miałabyć też dyskusją o możliwości modernizacji obiektów reprezentujących polski modernizm.

Marcin Warchoł jakiś czas temu zadeklarował załatwienie dofinansowania na zakup ultrasonografu dla mieleckiego szpitala. Stwierdził, że da się to zrobić dzięki funduszowi sprawiedliwości, którego założenia dopuszczają zakup sprzętu medycznego. 

Minister zadeklarował wsparcie finansowe z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Wówczas była mowa o kwocie 250 tysięcy złotych. Ostatecznie minister „przywiózł” do Mielca 386 tysięcy.

Drugi punkt jego wizyty do spotkanie w Państwowej Szkole Muzycznej w Mielcu. Tam miało dojść do spotkania wiceminister kultury Magdaleny Gawin - ale ostatecznie pani minister do Mielca nie przyjechała. Za to pojawił się prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Wszystko dlatego, bo miało dojść do rozmów na temat możliwości dofinansowań do konserwacji zabytków reprezentujących polski modernizm. W Mielcu takich zabytków mamy bardzo mało - praktycznie chodzi tylko o dawną willę dyrekcji WSK znajdującą się przy ul. Chopina. 

Ostatecznie minister Warchoł i prezydent Ferenc wysłuchali koncertu uczniów PSM.  

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe