Stypendia dla studentów pierwszego roku! Rusza nabór wniosków

  • 26.09.2019, 12:46 (aktualizacja 26.09.2019, 12:54)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Stypendia dla studentów pierwszego roku! Rusza nabór wniosków Fot. archiwum Studenci mają szansę na stypendium.
Już niedługo rozpocznie się nowy rok akademicki. W pierwszych dniach października ruszy więc nabór wniosków o stypendia marszałka dla osób rozpoczynających studia na podkarpackich uczelniach.

Od 7 do 18 października studenci pierwszego roku, którzy zdecydowali się na studia w województwie podkarpackim, będą mogli składać wnioski o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego na rok akademicki 2019/2020. Zgodnie z Regulaminem, stypendia przysługują studentom pierwszego roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych podejmującym naukę po raz pierwszy na studiach pierwszego stopnia lub jednolitych studiach magisterskich. Ponadto kandydaci do stypendium muszą spełniać łącznie następujące warunki:

  1. podjęcie studiów w publicznej lub niepublicznej szkole wyższej znajdującej się na terenie województwa podkarpackiego,
  2. uzyskanie co najmniej 75% punktów z egzaminu maturalnego z jednego
    z przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, matematyka – zdanego na poziomie rozszerzonym.

Stypendium może otrzymać student, który złożył do Marszałka Województwa Podkarpackiego wniosek o jego przyznaniewraz z załącznikami. Wysokość stypendium, które jest wypłacane jednorazowo w roku akademickim 2019/2020 wynosi 2 tys. zł.

 

Wszelkie niezbędne informacje na temat programu znajdują się na stronie internetowej http://edukacja.wrotapodkarpackie.pl/w zakładce Stypendia dla studentów.

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe