Miliony przeznaczone na drogi. Która gmina dostanie najwięcej?

  • 24.09.2019, 12:09 (aktualizacja 24.09.2019, 12:20)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Miliony przeznaczone na drogi. Która gmina dostanie najwięcej? Fot. Starostwo Mielec Pieniądze na drogi zawsze potrzebne.
Uroczystość wręczenia promes odbyła się w budynku przecławskiego ratusza, dokąd zjechali przedstawiciele wszystkich samorządów, których projekty zostały zakwalifikowane do realizacji z obecnej transzy Funduszu Dróg Samorządowych. - Środki te sprawią, że drogi po których będziemy się poruszać w powiecie mieleckim i dostępność komunikacyjna będzie zupełnie inna – powiedziała Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

- Środki te sprawią, że drogi po których będziemy się poruszać w powiecie mieleckim i dostępność komunikacyjna będzie zupełnie inna – powiedziała Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.


Najwięcej pieniędzy otrzymał Powiat Mielecki, bo aż 11 mln 587 tysięcy złotych. Gmina Borowa otrzymała 2 mln 332 tys. zł, gmina Mielec 516 tys. zł, gmina Padew Narodowa 529 tys. zł, gmina Tuszów Narodowy 1 mln 338 tys. zł oraz gmina Przecław 995 tys. zł.
Łącznie do podkarpackich samorządów trafi 312 milionów złotych z Funduszu Dróg Samorządowych, który pozwala również na pozyskiwanie środków na organizację komunikacji publicznej.


- Fundusz autobusowy jest rzeczywiście trudniejszym przedsięwzięciem. Drugi nabór decyzją ministra infrastruktury został ponowiony.  - To trudniejszy fundusz, bo w wielu przypadkach wymagane jest porozumienie pomiędzy jednostkami wyższego i niższego szczebla. Mam tu na uwadze głównie powiaty i gminy, chociaż możliwe jest też zabieganie o środki przez samorząd województwa. Trzeba się więc porozumieć, a ponadto mieć wyłonionego operatora tych połączeń. W przypadku krótkiego czasu, który był do pierwszego naboru, jednostki samorządu terytorialnego miały z tym problem – dodała wojewoda.

MW

Zdjęcia (5)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Grzegorz
Grzegorz 25.09.2019, 09:30
A dla gminy Czermin nic?!

Pozostałe