Popularne leki na żołądek wycofane ze sprzedaży!

  • 21.09.2019, 21:34 (aktualizacja 21.09.2019, 21:44)
  • ms/AŁ

Podziel się:

Oceń:

Popularne leki na żołądek wycofane ze sprzedaży! Fot. Archiwum W interesie społecznym jest prewencyjne wstrzymanie 11 leków na zgagę i problemy żołądkowe.
Główny Inspektor Farmaceutyczny 19 września wydał decyzję o wstrzymaniu sprzedaży popularnych leków na zgagę i w leczeniu dolegliwości żołądkowych. Wszystko przez zanieczyszczenie jednej z substancji będącej składnikiem leku. Sprawdź o jakie lekarstwa chodzi.

Główny Inspektor Farmaceutyczny otrzymał informacje, w systemie szybkiego powiadamiania Rapid Alert o zidentyfikowaniu zanieczyszczenia N-Nitrozodimetylenoaminą (NDMA), w niektórych produktach leczniczych zawierających substancję czynną Ranitidinum, znajdujących się w obrocie na rynkach innych państw.

- Po analizie zebranego materiału GIF uznał, że w interesie społecznym jest prewencyjne wstrzymanie w obrocie wszystkich produktów leczniczych zawierających tę substancję czynną. Decyzje te oznaczają, że do momentu uzyskania potwierdzenia jakości tych produktów leczniczych sprzedaż jest wstrzymana we wszystkich hurtowniach i aptekach - poinformował Główny Inspektor Farmaceutyczny.

Wejdź na portal partnera >>>Korso24 i sprawdź o jakie konkretne leki chodzi 

ms/AŁ

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
polak
polak 22.09.2019, 08:17
no i jakie to leki ????????

Pozostałe