Tuszów Narodowy pamięta o ważnej rocznicy

  • 19.09.2019, 22:38

Podziel się:

Oceń:

Tuszów Narodowy pamięta o ważnej rocznicy Fot. UG Tuszów Naradowy W uroczystości wzięli udział młodsi i starsi mieszkańcy gminy.
Możliwość oglądnięcia sprzętu wojskowego i stoiska przygotowanego przez WKU w Mielcu, Przegląd Pieśni Żołnierskiej i Partyzanckiej z okresu II Wojny Światowej – to tylko niektóre punkty obchodów 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej w Tuszowie Narodowym.

17 września, w dniu rocznicy ataku ZSRR na Polskę, na Placu im. gen. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym odbyły się gminne obchody 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. 


Rozpoczęły się one odśpiewaniem Hymnu Państwowego oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem generała Sikorskiego. Następnie wszystkich zebranych powitał wójt gminy Andrzej Głaz, który w swym wystąpieniu położył nacisk na konieczność przekazywania wiedzy o tym strasznym czasie kolejnym pokoleniom, aby żyły i postępowały mądrze i świadomie, znając losy swojej ojczyzny i swoich przodków. Po nim głos zabrał szef wydziału rekrutacji WKU w Mielcu major Tomasz Mazur, który przybył wraz z delegacją.

  
W kolejnej części uroczystości odbył się Przegląd Pieśni Żołnierskiej i Partyzanckiej z okresu II Wojny Światowej, w której zaprezentowali się uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy. Za piękne i poruszające występy szkoły otrzymały od wójta gminy Andrzeja Głaza oraz prezesa Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Stanisława Ciejki specjalną pamiątkę udziału w obchodach wraz z albumem na temat II wojny światowej. 


Na zakończenie uczestnicy mieli możliwość oglądnięcia sprzętu wojskowego, prezentowanego przez 33. Batalion Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Dębicy na czele z por. Agnieszka Konieczną. Ponadto swoje stoisko przygotowała WKU w Mielcu. Dopełnieniem obchodów  są  lekcje historyczne, które przez cały wrzesień odbywają się w Centrum Pamięci gen. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym.

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe