Koniec negocjacji rządu w sprawie Caracali

  • 4.10.2016, 21:34 (aktualizacja 05.10.2016 13:58)
  • Monika Świetlińska
Podziel się:
Oceń:
Koniec negocjacji rządu w sprawie Caracali Wikipedia
- Polska uznaje za zakończone negocjacje umowy offsetowej z Airbus Helicopters związanej z kontraktem na zakup śmigłowców wielozadaniowych Caracal dla polskiej armii - informuje Ministerstwo Rozwoju w dzisiejszej informacji prasowej.

W ubiegłym roku jesienią śmigłowiec H225M/EC-725 Caracal przez poprzednie kierownictwo Ministerstwa Obrony Narodowej jako jedyny został zakwalifikowany do dalszego etapu postępowania związane z dostawą śmigłowców wielozadaniowych dla polskiej armii. Dwie pozostałe propozycje: Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. oferujące maszyny Black Hawk oraz spółka PZL Świdnik, proponująca śmigłowce AW-149, zostały odrzucone jako niespełniające wymogów.

Dziś Ministerstwo Rozwoju poinformowało, że kontrahent nie przedstawił oferty offsetowej zabezpieczającej w należyty sposób interes ekonomiczny i bezpieczeństwo państwa polskiego. Wysokość kontraktu to ok. 13,5 mld zł. Co najmniej tyle samo powinna wynieść wartość zobowiązań offsetowych spełniających cele określone w ustawie offsetowej.

- W trakcie trwających od roku negocjacji strona polska wykazała pełną otwartość i gotowość do wypracowania rozwiązań możliwych do zaakceptowania przez obie strony. Dla polskiego rządu absolutnym priorytetem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa państwa i zapewnienie warunków do rozwoju polskiego przemysłu obronnego - czytamy w informacji prasowej resortu: - Rozbieżności w stanowiskach negocjacyjnych obu stron uniemożliwiają osiągnięcie kompromisu, w związku z czym dalsze prowadzenie rozmów jest bezprzedmiotowe.

Czy to oznacza, że są realne szanse na to, że PZL Mielec wróci do gry?

Posłuchaj komentarza Mariana Kokoszki, przewodniczącego komisji zakładowej "Solidarność" PZL Mielec:

Monika Świetlińska

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
polityka
polityka 5.10.2016, 22:09
Kolejna PiS propaganda. Jak się okoliczne PiS posły zakręcą to może i coś z tego będzie?
BH
BH 5.10.2016, 16:56
Trąbią o tym we wszystkich mediach. Ale zdecydowanie częściej lub na pierwszym miejscu mówią o Świdniku, a dopiero później o Mielcu. Jednak taka kolejność jest dla BH niepokojąca
teleexpress
teleexpress 5.10.2016, 19:13
A w Teleexpresie było dokładnie odwrotnie. Najpierw Mielec, pózniej Świdnik.
czarny
czarny 5.10.2016, 07:03
Panu ministrowi proponuję się przypomnieć. Wysłać przy pierwszej lepszej okazji Blacka i latać latać i jeszcze raz latać mu nad głową
@
@ 4.10.2016, 22:35
No jak miło czyta się taki tekst. Tylko generalnie dla Mielca z niego nic nie wynika. No może światełko w straaaasznie długim tunelu? OBY JEDNAK TAK BYŁO

Pozostałe