Kolejne miliony na remont mieleckiej linii kolejowej

  • 19.09.2019, 11:45 (aktualizacja 19.09.2019, 12:14)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Kolejne miliony na remont mieleckiej linii kolejowej Fot. Biuro Prasowe UMWP Reprezentacja Mielca podczas spotkania.
Trwają prace projektowe kolejnego odcinka linii kolejowej L25, fragment łączący Mielec i Padew Narodową. 18 września z inicjatywy marszałka województwa Władysława Ortyla odbyło się kolejne spotkanie w tej sprawie.

W urzędzie marszałkowskim samorządowcy rozmawiali z Mieczysławem Borowcem, dyrektorem PKP PLK, oddział w Rzeszowie. Jednym z głównych tematów była kwestia budowy wiaduktu i usytuowania go w planowanym układzie drogowym. Omawiano także kolejne potencjalne możliwości dofinasowania budowy wspomnianego wiaduktu.


    - Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze. Cieszę się, że wspólnie z pozostałymi samorządami realizujemy założone wcześniej zadania. Most już łączy obydwa brzegi Wisłoki, wiadukt będzie jego przedłużeniem, który zamknie układ drogowy wokół całego miasta - powiedział Władysław Ortyl.

Marszałek poinformował także o kolejnym, trzecim już zwiększeniu dofinansowania na wspomniany remont L25. W ubiegłym tygodniu zarząd województwa dołożył do inwestycji następne 22 miliony złotych, m.in. na zwiększenie bezpieczeństwa na torach, gdyż niektóre przejazdy będą miały wyższą klasę. W spotkaniu wziął udział prezydent Mielca Jacek Wiśniewski, wraz ze swoim zastępcą Pawłem Pazdanem, a powiat reprezentował członek zarządu Maciej Jemioło

MW

Zdjęcia (4)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Goździk27121993
Goździk27121993 20.09.2019, 10:12
Świetna wiadomość.

Pozostałe