"Na wnuczka" już trochę nie działa

  • 19.09.2019, 09:45 (aktualizacja 19.09.2019, 09:51)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

"Na wnuczka" już trochę nie działa Fot. archiwum Korso Oszustom nie udało się nikogo oszukać.
Przez parę godzin kobieta i mężczyzna próbowali naciągnąć mieszkańców powiatu bieszczadzkiego poprzez metodę oszustwa „na wnuczka”. Na szczęście nikogo nie udało im się oszukać. Ustrzycka policja odnotowała osiem zgłoszeń o takiej treści.

Telefony w powiecie bieszczadzkim rozdzwoniły się wczoraj po godzinie 12. Według znanego scenariusza, z książki telefonicznej wybierano tradycyjne imiona sugerujące straszy wiek abonentów. Na telefon stacjonarny dzwoniła roztrzęsiona osoba mówiąc, że wnuczka, wnuk osoby do której dzwonią, mieli poważny wypadek i że mogą uniknąć odpowiedzialności, jeśli uzyskają szybką pomoc finansową. W sumie do ustrzyckich policjantów zgłosiło się osiem osób, do których wczoraj telefonowali oszuści. Na szczęście tym razem nie udało im się nikogo naciągnąć.

 

Oto przykłady "legend":

na wypadek” – oszust informuje, że spowodował wypadek samochodowy i pilnie potrzebuje pieniędzy na zapłacenie pieniędzy ofierze wypadku, aby uniknąć wezwania policji i rozprawy sądowej.
na zwrot długu znajomemu” – oszust informuje, że zaciągnął u znajomego pożyczkę i w związku z nieszczęśliwym zdarzeniem tamtej osoby musi szybko zwrócić dług. Następnie po odbiór pieniędzy od oszukiwanej osoby przychodzi rzekomy znajomy, który potwierdza swoją ciężką sytuację finansową.
na zakup nieruchomości lub ruchomości” – oszust informuje, że jest w trakcie dokonywania bardzo korzystnej transakcji np. u notariusza i pilnie potrzebuje brakującej kwoty na jej sfinalizowanie.
na maklera, inwestycje giełdowe” – oszust mówi, że znajduje się w biurze maklerskim i pilnie potrzebuje pieniędzy na inwestycję giełdową, bo inaczej straci dużą sumę pieniędzy. Po odbiór gotówki wysyła kogoś podającego się za „maklera giełdowego”.
na porwanie” – rolę oszustki pełni kobieta podająca się za córkę lub wnuczkę informując, że została porwana i musi zapłacić okup.

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe