80 domów będzie mniej szkodzić środowisku

  • 18.09.2019, 20:23

Podziel się:

Oceń:

80 domów będzie mniej szkodzić środowisku Fot. UM Mielec Kilkadziesiąt gospodarstw już w niedługim czasie zamontuje nowoczesne źródła ogrzewania.
Właściciele domów w Mielcu mogą nadal składać wnioski na wymianę kotłów węglowych. Chętni coraz liczniej zgłaszają się do Urzędu Miejskiego w Mielcu, wyrażając chęć wymiany kotła węglowego w swoim gospodarstwie. Obecnie, ponad 80 osób dopełniło wszystkich formalności i to one w pierwszej kolejności mają możliwość uzyskania dofinansowania na wymianę pieców.

Nabór wniosków na wymianę kotłów trwa nadal i jest efektem projektu parasolowego realizowanego przez Gminę Miejską Mielec.

Do składania deklaracji na wymianę starych i nieefektywnych kotłów zachęca Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

– Plusów z wymiany pieców węglowych na gazowe lub na biomasę jest wiele. Główne korzyści, to te wynikające z ograniczenia emisji zanieczyszczeń do powietrza. Warto pamiętać, że podczas spalania węgla, emisja pyłów czy szkodliwych związków jest znacznie wyższa niż w przypadku emisji wydzielanej przez piec gazowy. Decydując się na wymianę kotła, to poniekąd ukłon w stronę środowiska i nasz wkład w jego ochronę – mówi Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

Projekt „Ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez wymianę nieefektywnych źródeł ciepła w gospodarstwach domowych z terenu Gminy Miejskiej Mielec” współfinansowany jest ze środków unijnych, a kwota dofinansowania to 1 666 924,78 zł. Do końca 2020 roku wymienionych zostanie  127 kotłów węglowych na gazowe lub na biomasę.

Do projektów mogą aplikować tylko właściciele nieruchomości, w których brak jest przyłącza do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Dodatkowo o kotły na ekogroszek mogą aplikować wyłącznie właściciele takich nieruchomości, w których nie ma przyłącza gazowego, zarówno w budynku, jak i na działce, na której budynek jest posadowiony.

Nabór Deklaracji prowadzony jest w trybie ciągłym w godzinach pracy Urzędu, w głównym budynku przy ul Żeromskiego 26  – pokój 32.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 17 787 40 82.


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Propaganda wyborcza
Propaganda wyborcza 19.09.2019, 09:09
To w końcu jak to jest?! Szeregowy poseł z PiS mówi, że węgiel to nasz kapitał, że nie pozwoli zamknąć kopalni a tu prosze, likwiduje się piece węglowe. Dwa sprzeczne manewry.

Pozostałe